Pilot Valter Vlk překvapením dne italského šampionátu 

Osmiletý druhák Valter Vlk z Neratovic se stal překvapením dne při své premiéře v italském motokárovém šampionátu, když na mokré trati vyhrál první finálovou jízdu po startu z 11. místa v kvalifikaci. Do druhého finále startoval z prvního místa, ale nepodařilo se mu odjet, propadl se až na chvost a musel opět dohánět celé startovní pole. V poslední zatáčce ho z prvního místa doslova sestřelil italský soupeř a český talent si tak domů odvezl jen stříbrný pohár. Nezměnila na tom nic ani následná Italova penalizace. Italská média však označila výkon Valtera Vlka za senzaci dne.

“Italské mistrovství jezdí absolutní světová špička. Pro Valtera se jednalo o premiéru. Bohužel od začátku jsme bojovali s pomalým motorem. Do závodu však začalo pršet a na mokré trati nehraje výkon pohonné jednotky takovou roli. Díky tomu se ukázaly Valterovy kvality. Během pár kol prvního finále všechny předjel a dojel do cíle s obrovským náskokem,” uvedl David Vlk, otec a manažer české motokárové naděje. 

Valter Vlk je továrním jezdcem české Pragy. Do motokáry se poprvé posadil už ve dvou letech. V šesti letech se stal nejmladším vítězem závodu při Mistrovství České republiky. Následující rok získal na prestižním klání Coppa Italia ve Viterbu nedaleko Říma bronzový pohár. Letos jezdí ve třídě Entry level v motokáře o obsahu 60 kubických centimetrů, která dosahuje rychlosti až 100 kilometrů za hodinu. 

Zdroj: www.valtervlk.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.