Petr Fulín jr. vybojoval na Slovensku double

V pořadí devátý a desátý závod zavedl jezdce Octavia Cupu na Slovensko, na tamní jedinou stálou závodní trať, na Slovakia Ring. Okruh leží nedaleko Bratislavy, a je vyhlášen nízkým srážkovým úhrnem a velice vysokými teplotami, což se potvrzovalo v průběhu celého víkendu. Hodnota na teploměru atakovala nejednou třiceti pětistupňovou hranici, což připravovalo jezdcům opravdu náročné podmínky. S těmi se hned od úvodu nejlépe popasoval Petr Fulín jr., který se snažil využít nepřítomnosti Tomáše Pekaře k dosažení maximálního bodového zisku. Fulín hned na úvod vyhrál oba měřené tréninky, poté kvalifikaci (s časem 2:21.311), a v sobotu pak i oba závody.

Nebýt toho, že si autorství nejrychlejšího kola ve druhém závodě připsal Daniel Skalický, mohl si Fulín připsat i maximální bodový zisk. Takto si ze Slovenska odváží 42 bodů.

„Jsem maximálně spokojený. Tenhle víkend se nemohl podařit lépe. Přijel jsem sem s tím, že bych rád stáhnul co nejvíce bodů na Tomáše Pekaře, a to se také podařilo. Do Mostu si navíc odvážím i malý bodový náskok, a to je pochopitelně dobré. Myslím, že jsme tady zažili dva velice pěkné závody, přičemž ten druhý byl díky obrácenému roštu určitě mnohem atraktivnější,“ řekl v závěru závodního dne viditelně spokojený Petr Fulín jr.

Ze zisku druhého a třetího místa se radovali Michal Matějovský s Danielem Skalickým. Zatímco úspěšnějším jezdcem v prvním závodě byl Michal Matějovský, tak v tom druhém to byl právě Daniel Skalický.

„Z tohoto víkendu si odvážím nejen skvělé závodní zážitky, ale především také vzpomínku na neskutečné vedro v autě. Podle toho co mi říkali kluci, šla teplota v autě i přes šedesát stupňů celsia a vydržet v tom těch 25 minut dalo zabrat určitě každému z nás,“ tak odpověděl Michal Matějovský na otázku jaký nejsilnější zážitek si ze Slovenska odváží.

Podobně se pak vyjádřil i Daniel Skalický:

„Ty podmínky byly opravdu extrémní a vůbec si nevzpomínám, kdy naposledy jsem zažil něco takového. Stejně tak závody, ty byly opravdu skvělé a měly vše, co má správný závod mít. Bylo tam předjíždění, byly tam kontakty a nakonec i ten těsný finiš, kdy nás s Fuldou na čáře dělily jen čtyři desetiny. Souboje s Petrem a Michalem ve druhém závodě, kdy jsme si několikrát vyměnili pozice, byly opravdu skvělé a já si to moc užil.“

Dvě čtvrtá místa vybojoval Jonas Karklys a nejrychlejší pětku uzavřeli ráno Tomáš Korený a v odpolední jízdě Petr Čížek. Šesté místo v prvním závodě vybojoval Wofgang Kriegl, což jej díky losu katapultovalo na pole position pro druhou závodní jízdu. O tuto výhodu však přišel hned po zhasnutí červených světel, kdy pozdě zareagoval a jeho Octavii předjelo hned několik soupeřů.

Nový jezdec Pavel Gellner si ve svém prvním víkendu v Octavia Cupu zajistil deset bodů za 7. a 9. místo. Gellner je součástí Octavia Cupu od počátku letošní sezóny. Jeho hlavní náplní je analýza dat a čtení telemetrie. Nyní tak dostal jedinečnou možnost vidět celou situaci také pohledem závodního jezdce, což jak sám říká bude mít do budoucna pro jeho práci velký přínos:

„Rád bych za tuto příležitost poděkoval Petru Fulínovi a mé rodině. Tento víkend byla velká zkušenost. Závodil jsem již dříve, ale jízda s Oktávkou se s tím nedá vůbec porovnávat. V průběhu celého víkendu jsem měl možnost mít na mou práci dvojí pohled, a věřím, že toto mne do budoucna posune zase o kousek dál.“

Kolotoč Octavia Cupu se nyní přesune na mostecký autodrom, kde se na přelomu srpna a září uskuteční Czech Truck Prix. V roli leadera průběžného pořadí se poprvé v letošním roce představí Petr Fulín, který má na svém kontě aktuálně 168 bodů. Absentující Tomáš Pekař zůstává na 158 bodech, a na děleném třetím a čtvrtém místě jsou se 102 body Michal Matějovský a Jonas Karklys.

Výsledky závodů na Slovakia Ringu:

Závod 1

 1. Petr Fulín jr.
 2. Michal Matějovský
 3. Daniel Skalický
 4. Jonas Karklys
 5. Tomáš Korený
 6. Wolfgang Kriegl
 7. Petr Čížek
 8. Maciej Laszkiewicz

  Nejrychlejší kolo – 2:21.207 – Petr Fulín jr.

Závod 2

 1. Petr Fulín jr.
 2. Daniel Skalický
 3. Michal Matějovský
 4. Jonas Karklys
 5. Petr Čížek
 6. Tomáš Korený
 7. Pavel Gellner
 8. Maciej Laszkiewicz

Nejrychlejší kolo – 2:21.749 – Daniel Skalický

Pořadí po 10ti závodech:

 1. Petr Fulín jr. – 168b
 2. Tomáš Pekař – 158b
 3. Michal Matějovský – 102b
 4. Jonas Karklys – 102b
 5. Daniel Skalický – 85b
 6. Tomáš Korený – 77b
 7. Petr Čížek – 59b
 8. Matouš Kubů – 55b

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.