Pět mistrovských titulů Patricka Schobera

Skvělá, velmi úspěšná sezóna 2021 pro 17. letého jezdce Patricka Schobera, který žije na Slovensku v malé obci Báhoň.

Schober dokázal vo svojej Formule 4 vyhrať titul v najmenej 4roch šampionátoch a na záver bol najlepší aj v bodovaní v cestných automobiloch triedy do 2500 ccm Youngtimer 3 na Histo Cupe.

Patrick Schober v tejto sezóne odštartoval celkovo 21 pretekov, jazdil vrátane testovacích jázd na 10tich rôznych pretekárskych okruhoch, v ôsmich rôznych krajinách a 12-krát sa ocitol na vrchole pódia.

Patrick Schober je nielen rakúskym šampiónom pretekárskych áut v divízii 2, ale aj víťazom FIA F4 Central European Zóne.

Vyhral aj Drexler Formula Cup organizovaný Franzom Wössom a ESET V4 Cup organizovaný  Českým usporiadateľom.

V mnohých, ale nie vo všetkých prípadoch sa tieto majstrovstvá konali v rovnakom termíne. Patrick Schober spoznal v tomto roku 2021 aj nové atraktívne pretekárske trate ako Spa-Francorchamps či Monza, ktoré pre mladého pretekára patrili medzi vrcholy tohtoročnej sezóny.

Na začiatku sezóny mal pár technických problémov na svojej Formule 4, ktoré jeho tím odstránil pred pretekmi na Red Bull Ringu.

Odvtedy mal svojho hlavného súpera Maďara Benjamina Bertu pevne pod kontrolou na každej pretekárskej dráhe.

Schober štartoval aj na pretekoch cestných áut a to na BMW E46 325i, na ktorých 4x vyhral vo svojej triede a to stačilo na P1 v triede do 2500 ccm.

5 majstrovských titulov v jednej sezóne a to v dvoch rôznych kategóriách vozidiel je nielen rekordné na scéne motoristického športu, ale ukazujúce aj obrovskú rozmanitosť tohto mladého motoristického talentu, ktorého budúcnosť by mala byť vlastne predurčená.

Naplno o tom dokázal presvedčiť v teste v BMW M240i na Nürburgringu začiatkom októbra.

Prekvapil nielen svojou obrovskou schopnosťou učiť sa a konštantnými kolami, ale aj najrýchlejšími časmi na kolo.

Dostal sa až na 25 stotín (0,25 sekundy) od referenčného času najlepšieho jazdca tímu a aktuálneho víťaza VLN/NSL, samozrejme na rovnakom aute a za rovnakých podmienok.

Patrick Schober sedel v ten deň prvýkrát v BMW M240i a aj prvýkrát jazdil na tejto pretekárskej dráhe.

5 majstrovských titulov v jednej sezóne je nielen pôsobivých a rekordných, ale zároveň jasne ukazuje, že Patricka Schobera netreba podceňovať a že je určite pripravený aj na vyššie výzvy.

Text a foto: Procar-Motorsport s.r.o.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.