Pět českých reprezentantů na Mistrovství Evropy olympijských tříd ILCA 6 a 7

Mistrovství Evropy olympijských tříd ILCA 6 a 7 dnes v 11.00 odstartovalo ve francouzském Hyeres. Na startu je více než 350 jachtařů z celého světa, kteří budou o medaile bojovat následujících 6 dnů.

ME.jpg

Po mistrovství světa, které se konalo v květnu v Mexiku (ILCA 7) a říjnu ve Spojených státech (ILCA 6), jde o druhou hlavní událost roku pro tyto olympijské třídy. Akce se zúčastní téměř všichni špičkoví jachtaři, například úřadující mistr světa třídy ILCA 7 Francouz Jean Baptiste Bernaz, mnohonásobná mistryně světa a olympijská vítězka ve třídě ILCA 6 Holanďanka Marit Bouwmeester či úřadující mistři Evropy Polka Agata Barwinská a Němec Michael Beckett.

Na startu je i pět českých reprezentantů – dvě ženy Klára Himmelová (YC Nechranice) a Alessia Palanti (YC CERE) a tři muži Ondřej Teplý (Jachtklub Brno), Jakub Halouzka (MYK) a Mikuláš Vaszi (SK Štětí).

„Trénink před závodem proběhl skvěle,“ pochvaloval si Ondřej Teplý. „Podmínky během závodu budou těžké, bude silný vítr a zima,“ dodala Alessia Palanti, která v Hyeres stejně jako ostatní čeští reprezentanti také trénovala a na závod je dobře připravená. Věříme, že se všem našim závodníkům šampionát povede.

Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.