Peřimovská desítka má opět své vítěze

Jarní počasí vylákalo na start běhu v Peřimově více účastníků, jak v loňském roce. Nechyběly zde ženské kategorie, ani junioři. Běželo se již po 39.

Trať startuje v Peřimově, dále běžce zavede do sousední Mříčné, kde se otáčí trať na 6Km a účastníci desítky za účasti policie na přeběhu hlavní silnice pokračují na konec Mříčné. Pak už mají před sebou závodníci stejný úsek trati, ale přeci jen trošku z kopce. Trochu více sil ubere především kopeček kolem zastávky u mlýna v Peřimově.

Hlavní závod Peřimovskou desítku vyhrál letos Jiří Čivrný s časem 33 minut a 6,7 sekund, druhé místo obsadil František Wagenknecht z Nové Paky a bronzový stupínek si vyběhl v Peřimově Jiří Vavruška z Kerda Sport Liberec. Pátý doběhl Václav Hrouda z KB Jilemnice. Celkem doběhlo 45 borců, Jiřímu Hanušovi přejeme rychlou rekonvalescenci.

Mezi ženami na 6Km vyhrála Aneta Drobníková z ČS SKI Jilemnice s časem 24 minut a 37,3 sekundy, druhé místo čekalo v cíli na Dagmar Kynčlovou z OK Jilemnice a bronz brala Simona Jiřičková.

Honorováni byli i mladší a starší žáci, dorostenci nebo ženy a muži podle věkových kategorií.

Výsledky závodu naleznete zde: ObecPeřimov

Všem vítězům, ale také všem zúčastněným gratulujeme, pořadatelům i sponzorům děkujeme za pěkné slunečné běžecké závody.