Lewis Hamilton dominoval celý italský víkend a svou nadvládu potvrdil v Monze i při dnešním závodě. Získal tak třetí vítězství McLarenu v řadě. Hamilton využil strategie jedné zastávky v boxech a dojel první před Sergiem Pérezem ze Sauberu, který startoval až dvanáctý. Ten využil také strategii jedné zastávky v boxech, ovšem jinak rozloženou.

Pirelli na Monze nasadilo pneumatiky P Zero Stříbrná tvrdá a P Zero Bílá střední. Nejtvrdší pneumatiky z nabídky Pirelli nabídly svou výkonnost i životnost. Hamilton vyhrál díky 30 kolům na tvrdší sadě gum ve druhé polovině závodu. Avšak rychlost střední sady, kterou využil Pérez na 24 posledních kol, mu umožnila zajíždět kola o dvě vteřiny rychlejší, než zajížděli soupeři.

Závod odstartoval za sucha a tepla: 39 °C měla trať, vzduch měl 27°C. O něco tepleji než v pátek a sobotu. První desítka jezdců se kvalifikovala na středních sadách, Sergio Pérez byl nejvýše postaveným jezdcem na tvrdých gumách. Dalšími už byli pouze Jerome d’Ambrosio (Lotus), Pastor Maldonado (Williams) a Nico Hulkenberg (Force India), který startoval poslední.

V osmnáctém kole byl Pérez šestý a v pětadvacátém převzal vedení. Ve 46. kole předjel Alonsa na druhém místě, a vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek z Malajsie.

Hamilton vyhrál s náskokem čtyř sekund a stavěl jednou ve 23. kole, přezul ze střední na tvrdou směs a předal vedení Pérezovi. Vzal si jej ale zpátky, když v boxech stavěl Pérez. Ferrari také využilo strategie jedné zastávky, Fernando Alonso jel úsek dlouhý 33 kol na tvrdší sadě. Do cíle dojel třetí po startu z desátého místa.

Nejvýše postaveným na startu se strategií dvou pitstopů byl Michael Schumacher. Dojel do cíle šestý před kolegou Nico Rosbergem, který jel stejnou strategii: první úsek na měkčí, zbývající dva na tvrdé sadě. Na tvrdé sadě zajel Rosberg nejrychlejší kolo závodu.