Penrite Classic Cup 2016 je připraven

Připravil: Pavel Jelínek

Okruhový Penrite Classic Cup byl v minulé sezóně poměrně úspěšný, pokud jde o účast zajímavých závodních vozů a také závodníků. Brněnští pořadatelé tohoto seriálu připravili na letošní rok několik novinek a představují nový kalendář 2016.

Před startem sezóny nám zodpověděl na několik otázek jeden z pořadatelů, Mgr. Martin Dundálek ze společnosti  LEGENDARY s.r.o. 

pentire

Váš seriál závodů Vám zřejmě dělá radost a s účastí závodníků jste mohli být celkem spokojeni?

V minulém roce jsme zkoušeli novou koncepci těchto závodních podniků. V minulosti šlo spíše jen o setkání závodníků, ve kterém nebyly přesně stanovená pravidla. Navíc pravidla nebyla stanovena ani pro závodní vozy, to jsme vyhodnotili, jako chybu. Proto jsme se rozhodli vše přepracovat a představit závodní seriál, který bude zajímavý pro závodníky i pro diváky.
V minulém ročníku se tedy jednalo o ročník nultý. V tomto roce jsme na pomyslném startu a budeme se snažit pomyslnou laťku zuby nehty držet.

Kolik jste nabídli zavodů a kde ?

Celkově jsme nabídli čtyři závodní podniky, z toho byly tři na Masarykově okruhu v Brně a jeden byl na Autodromu ve Vysokém Mýtě.
Asi bylo zajímavé, že některé akce byly součástí významných závodů..

Podařilo se nám, díky velké podpoře ze strany Automotodromu Brno, být součástí prestižního podniku ETTC 2015 + FORMULA BOSS, který se konal v září minulého roku. Mohli jsme si vyzkoušet všechny plusy profesionálních závodů, včetně úžasného počasí.
V tomto roce plánujeme další novinku. Budeme součástí rakouského Histo Cupu, abychom se učili od těch nejlepších. V budoucnu plánujeme vlastní pořádání celodenních akcí pro historické závodní vozy.

pentire cup

A přijelo k Vám i několik zajímavých skvostů. Jaké např?

Musím podotknout, že naše startovní pole je opravdu naplněno skvosty. Velkou radost nám svou účastí udělal David Bečvář (vítěz Histo Cup Austria v minulém roce), který se účastnil některých našich závodů se svým Jaguarem XJS společně s jeho stájovým kolegou Rejkou s identickým vozem. Dále můžeme zmínit Libora Jelínka s BMW 3,5 CSL, Jakuba Kouřila s Ford Capri X-PACK, Stanislava Hajdůška s Tatrou 603 B6, Jiřího Kimla  a Škodu 120 LS, Jiřího Seligera  a Škodu 445 Spartak, Petra Bořkeho  a Škodu 200 RS a mnoho dalších.

Nyní je čas podívat se směrem dopředu do nadcházející sezóny. Kalendář vašich závodů již je připraven ?

Ano, kalendář akcí máme již hotov. Nachystali jsme velice zajímavé novinky a rozšiřujeme počet okruhů a států kde působíme.

Očekáváte podobnou účast závodníků, jako vloni nebo se hlásí i noví zájemci ?

Očekáváme, že se budou účastnit naši stálí závodníci a samozřejmě každý rok přibývá nových zájemců. Penrite Classic Cup byl i v minulé sezóně velmi úspěšný a to jsme z hlediska vozů i závodníků, kteří nesplňovali  podmínky, udělali velkou selekci.

Pravidla jsou podobná nebo jsou nějaké novinky ?

Pro letošní rok se opět zpřísnila pravidla pro účast na PENRITE CLASSIC CUPu, snažíme se postupně dostávat pravidla co nejblíže špičkovým evropským historickým závodním podnikům.

Jak je vůbec náročné zorganizovat podobnou akci ?

Organizace akce našeho formátu není určitě snadné, naštěstí máme v realizačním týmu mnoho šikovných lidí. Právě proto se snažíme držet kvalitu co nejvýše a neustále se zlepšovat. Chyby dělá každý a důležité je se poučit a chyby neopakovat. 

Co byste rád vzkázal majitelům historických závodních vozů?

Sám jsem majitelem závodního historického vozu a vím, jakou radost mi dělá závodění. Ten adrenalin, jestli bude vše a auto pojede pořád na 100%. Navíc pokud se sejde více takových je to ohromná zábava. Doporučuji vyzkoušet na vlastní kůži. 

PŘEDBĚŽNÉ TERMÍNY pro rok 2016

10. 4. 2016 (neděle)                     Masarykův okruh Brno

7.-8. 5. 2016 (sobota i neděle)      Masarykův okruh Brno - HistoCup

26. 8. 2016 (pátek)                      Automotodrom Vysoké Mýto

25. 9. 2016 (neděle)                     Slovakia Ring (SVK) – v jednání

23. 10. 2015 (neděle)                   Masarykův okruh Brno

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.