OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pekař si z Německa odváží titul, Fulín double

V Německu na Nürburgringu se o uplynulém víkendu napsala poslední kapitola letošního ročníku Octavia Cupu. V konkurenci šestnácti jezdců si pro vítězství v obou závodech dojel trojnásobný šampion ETCC Petr Fulín. Fulína v prvním závodě doprovodil na podiu jeho syn Petr Fulín jr. a litevský závodník Jonas Karklys. Pro rodinné duo to bylo vůbec poprvé co tito jezdci stanuli na společném podiu. Jako čtvrtý projel cílem mělnický závodník Tomáš Pekař, jemuž tento výsledek zajistil zisk titulu šampiona pro sezonu 2018. V odpolední jízdě pak Pekař přidal ještě body za druhé místo, když projel cílem s náskokem 1,8 vteřiny před dalším „nováčkem“ Adamem Koutem.

„Ač to tak nevypadá, tak ani jeden závod nebyl tak jednoznačný, jak by se z výsledkových listin mohlo zdát. Myslím, že se tady sešlo opravdu kvalitní pole, a kluci mi nedali nic zadarmo. Mám radost, že jsem byl na podiu spolu s Petrem, čímž jsem si splnil další velký sen. Německé závody ukázaly vzrůstající tendenci, která, jak věřím, bude pokračovat i v příští sezoně,“ tak zněla slova Petra Fulína v závěru německého víkendu.

V podobně pozitivním duchu se vyjádřil i čerstvý šampion Tomáš Pekař, který si v první závodní jízdě lehce zkomplikoval cestu za titulem díky malé jezdecké chybě. Stalo se to v polovině závodu, kdy bezpečně jezdil na 2.místě za vedoucím Fulínem. Při průjezdu šesté zatáčky se dostal až za okraj dráhy, což mělo za následek krátký průjezd kačírkem. Později pak Pekař celou situaci okomentoval následujícími slovy:

„Byla to moje chyba, dostal jsem se až na bílou čáru, po které se mi auto sklouzlo, a to mě následně poslalo nejen do kačírku, ale v ten moment až na osmé místo. I tak se ale podařilo sezonu uzavřít ziskem titulu, což je odměnou pro celý náš tým. Velký dík patří mému tátovi i všem klukům, kteří mi pokaždé připravili skvělé auto. Trochu mě mrzí ta zmíněná chyba, která to celé zbytečně zdramatizovala. Nakonec ale i čtvrté místo stačilo k tomu, abychom mohli úspěšně zakončit celou sezonu.“

I přes skutečnost, že se Petru Fulínovi jr. nepodařilo dosáhnout na titul, byl viditelně spokojen i on:

„Gratuluji Tomášovi, svými výsledky v průběhu celé sezony si zisk titulu zasloužil, a věřím, že můj čas ještě přijde. Byla to má první kompletní sezona, a to, že se mi podařilo získat celkové druhé místo, beru jako výsledek, se kterým můžu být spokojen. Je to pro mne určitě ta správná motivace na příští sezonu, na kterou se už teď moc těším.“

Oba dnešní závody byly poznamenány výjezdem Safety caru. Zatímco v prvním závodě to bylo kvůli Jakubu Mulačovi, jenž vyletěl do kačírku v první zatáčce, tak v tom druhém to bylo kvůli hromadné nehodě tří jezdců. Byli to Matouš Kubů, Radek Bareš a Petr Čížek. Nikomu z jezdců se nic nestalo, ale odklízení nepojízdných vozidel trvalo dlouhá čtyři kola, a v závodě tak bylo odjeto pouze pět rychlých kol.

„Pořádně ani nevím co se stalo, vím jen, že najednou přišla rána z boku, a já se ocitl mezi Radkem a Matoušem. Závěr sezony jsem si takto určitě nepředstavoval, nicméně i tak jsem se svými výkony spokojen. Tento incident mimo jiné vyřešil také můj souboj s Matoušem Kubů o celkové sedmé místo, na kterém jsem tak zůstal já,“ těmito slovy popsal Petr Čížek kritický moment druhého závodu.

Po rozluštění tajenky kdo se stane šampionem zůstalo zodpovědět na otázku kdo se bude radovat z konečného třetího místa. Ve hře před Nurburgringem zůstali dva hlavní kandidáti, a to Michal Matějovský a Jonas Karklys. Karklys získal díky třetímu a sedmému místu 22 bodů, což by na třetí místo zařadilo právě jeho. V octavia cupu se však každému jezdci škrtají dva nejhorší výsledky, což v konečném účtování znamená, že má Michal Matějovský o dva body více.

Závodní část sezóny 2018 je tak u konce. Na jezdce čeká již jen slavnostní vyhlášení, které se uskuteční v pátek 16. listopadu.

Výsledky 1. závodu

 1. Petr Fulín
 2. Petr Fulín jr. +6.993
 3. Jonas Karklys +10.637
 4. Tomáš Pekař +14.947
 5. Tomáš Korený +18.445
 6. Petr Čížek +19.929
 7. Daniel Skalický +23.237
 8. Václav Brejla +26.996
 9. Matouš Kubů +28.516
 10. Radek Bareš +31.829

Autor nejrychlejšího kola – Petr Fulín – 2:16.106

Výsledky 2. závodu:

 1. Petr Fulín
 2. Tomáš Pekař +2.354
 3. Adam Kout +4.192
 4. Petr Fulín jr. +7.349
 5. Tomáš Korený +7.787
 6. Andreas Pfister +11.641
 7. Jonas Karklys +14.672
 8. Daniel Skalický +14.913
 9. Maciel Laszkiewicz +24.391
 10. Václav Brejla +24.596

Autor nejrychlejšího kola - Tomáš Pekař – 2:16.417

Foto: V. Sýkora - Octavia Cup - autodrom Most 2018

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.