Patrick Schober ve Velké ceně Slovenska

Veľmi úspešný august na Slovakia Ringu pre Patricka Schobera. Po úspechu v cestných automobiloch spred týždňa v rámci Histo Cupu si mladý slovenský jazdec, ktorý jazdí s rakúskou licenciou, užil vrchol pódia aj vo Formule 4.

Dvojnásobným víťazstvom na Veľkej cene Slovenska sa teraz Schober ujal vedenia v šampionáte FIA-CEZ (Central European Zone) a tiež zbiera cenné body v rakúskom šampionáte pretekárskych automobilov.

Svojím výkonom dokázal Schober v oboch pretekoch na domácej trati prekonať niekoľko jazdcov Formúl Renault a Formúl 3. Už pri štarte dokázal mladý pilot Formuly 4 poriadne prekvapiť jazdca Formuly 3 pred ním svojim raketovým štartom.

Pre Schobera  toto dvojnásobné víťazstvo znamená zlom v majstrovstvách a aspoň malú kompenzáciu za technicky zničený závodný víkend v Monze  začiatkom sezóny.

Minulý rok došlo na  Veľkej cene Slovenska k škandálu zo strany miestneho úradu pre motoristický šport SAMS.

Na pripomenutie :

Po nedeľných pretekoch bol Patrick Schober postavený na váhu - technickej kontroly. Boli namerané hodnoty, ktoré boli nesprávne a dokonca nemožné. Napriek tomu bol Schober kvôli tomuto kontroverznému výsledku váženia úplne neprávom diskvalifikovaný. Táto neoprávnená a zbytočná diskvalifikácia vtedajších stewardov Ľubomíra Šimka a Vladimíra Hubáčka stála Patricka Schobera minimálne  titul FIA-CEZ 2020.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.