Patrick Schober ukořistil vítězství v obou závodech F4

Patrick Schober zvítězil na Grand Prix Slovenska v obou závodech v třídy Formule 4 (včetně nové generace).

Mladík z NASCAR Whelen Euro Series hostoval o víkendu na SK Ringu v závodě Formule 4. V minulé sezóně vyhrál 4 různé mistrovské tituly v této kategorii a byl zvědavý, jak si povede letos proti jezdcům v aktuálním šampionátu.

V kvalifikaci musel Patrick Schober ve formuli 4 nejnovější generace ustoupit Maďarovi Zénó Kováčovi, i když jen o několik desetin. Strategií Schoberova týmu bylo ušetřit pneumatiky pro závod, tj. začít s použitými pneumatikami v kvalifikaci. A taktika fungovala.

V obou závodech Schober vedl závodní pole Formule 4 od prvního kola a byl schopen kontrolovat náskok před svými soupeři po zbytek závodu.

Patrick Schober dvěma vítězstvími nechal lídry současného šampionátu Formule 4 daleko za sebou a prokázal i tentokrát svůj talent.

"Je škoda, že na startu bylo jen pár vozů, i když to v předchozích závodech vypadalo jinak, opravdu bych si přál, aby tam byla větší konkurence," říká Schober po svém úspěchu.

Za pouhé 2 týdny bude na startu více než 30 jezdců, když se Patrick Schober opět postaví, na start závod EuroNASCAR v Mostě.

Skokem mezi "2 světy" motoristického sportu, dokazuje Patrick Schober svůj všestranný talent. Ať už se jedná o závodní vozy Formule nebo NASCAR, Schober je úspěšný v obou a vždy by chtěl víc.