Patrick Schober se ve Vallelunze dvakrát umístil v top 10.

Patrick se etabloval v EuroNASCAR a stále se zlepšuje. 5. a 6. kolo se konalo na trati ve Vallelunze, která byla pro Patricka nová. 17letý Slovák z Báhoně byl z této trati u Říma nadšený již ve volném tréninku.

Kvalifikace neproběhla podle očekávání, byla přerušena třemi červenými vlajkami a tak to byla spíše loterie. Jen pár okamžiků před závěrem byl Patrick ve svém nejrychlejším kole podle sektorových časů, ale kvůli nehodě pilota před ním už nemohl kolo dokončit. Nakonec to byl start ze středu pole ze 17. místa.

S tím ovšem nebyl Patrick Schober spokojený a po zhasnutí startovních světel prostě šel dopředu a jen dopředu. Postupně se dostal až na 7. místo, dokud jeho výkon nezastavilo prasklé výfukové potrubí a v tomto závodě ho odsunulo zpět na 10. místo. V závěrečných kolech se musel bránit proti Francouzi Paulu Jouffreauovi, ale tuto pozici si dokázal udržet.

V neděli se jel 2. závod, do kterého Patrick nastoupil ze 7. příčky startovního roštu. Byl to závod tvrdých, ale férových soubojů. Patrick bojoval zejména s lucemburským veteránem Gino Linsterem, ale nakonec se dokázal prosadit a závod skončil tak, jak začal. Partick Schober obhájil vynikající 7. místo.

V polovině sezóny se Patrick Schober posunul na osmé místo v celkovém pořadí a má v úmyslu zlepšit toto již tak dobré umístění ve zbývajících závodech.

Další závod EuroNASCAR uvidíme na domácím okruhu v Mostě. Bohužel si musíme ještě chvíli počkat. Do termínu 2. – 4. září zbývá více než měsíc.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.