Patrick Schober se v dobré náladě dvakrát probojoval přes polovinu pole NASCAR ve Valencii.

První závodní víkend EuroNASCAR ve Valencii byl pro Patricka Schobera mezi 33 jezdci skutečnou výzvou. Po neúspěšné kvalifikaci musel do prvního závodu startovat z 21. místa startovního roštu. Již během pátečního volného tréninku došlo k technickým problémům, 2. volný trénink musel být dokončen po prvním kole kvůli poruše spojky.
Startovní pozice 21 nebyla důvodem ke zdrženlivosti, protože Patrick se v průběhu několika kol probojoval až na 11. pozici s pěknými souboji. Právě když se připojil k soupeřům před sebou a byl na cestě do top 10, došlo k dalšímu technickému problému. V posledních 3 kolech se musel vypořádat s velmi měkkým a dlouhým brzdovým pedálem. Problém ho pak posunul na 13. místo v jeho prvním závodě EuroNASCAR.

Schober_NASCAR2.jpg

Druhý závod v neděli odpoledne byl plný optimismu. 18. místo na startovním roštu nebylo umístěním, které by mělo odrážet Schoberův výkon. Brzdy na jeho vozidle byly opraveny co nejdále a očekávalo se, že vydrží. Bohužel to byla naděje, která se nenaplnila. Již na startu dokázal Patrick předjet čtyři soupeře a byl na 14. místě, když při brzdění ve třetí zatáčce zašlápl téměř prázdný brzdový pedál a vysokou rychlostí vklouzl do šotolinové zóny. Patrickovi se podařilo vyhnout nárazu do bariéry pneumatik, vrátil se do závodu na 31. pozici a pokračoval v pronásledování svých soupeřů.

"Teď jsem musel změnit styl jízdy, protože s tímto dlouhým brzdovým pedálem jsem se již nemohl podřídit dvojitým zasklením spojky. Od této chvíle jsem brzdil levou nohou a jen jsem se třásl bez spojky, ale také jsem řadil výš - ostatní to dělají a funguje to perfektně," říká po závodě Patrick Schober.  Patrick Schober si z 31. místa na 19. místo evidentně užil spoustu předjížděcích manévrů a každý ví, že bez technických problémů by toho dokázal mnohem víc.

TZ: ProcarMotorsport

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.