Patnáctka v Bezručáku

Již jubilejní 40.ročník silničního běhu na 15km se uskutečnil v sobotu 8.4.2017 v Chomutově.

Závod pořádal Běžecký klub Spořice.Start byl u ZŠ Heyrovského v Chomutově v 11h.Na trať vedoucí krásným Bezručovým údolím se vydalo početné pole 130 běžců.Po celou dobu závodu panovala příjemná i přátelská atmosféra.Zajímavostí je,že trať je nově certifikovaná , a je dlouhá přesně 15 000 m.Nově také byla využívána čipová časomíra,umístěná na botách běžců.Všichni účastníci dostali pamětní medaile,i malé občerstvení.Součástí celé akce byly i různé dětské,juniorské i dorostenecké běžecké závody od sprintu na 100 m do 3 500m.

Mezi muži získal první místo Filip Žižka v čase 0:49:51 , druhé místo patřilo Pavlu Procházkovi s časem 0:52:05 a pro třetí místo si doběhl Radek Sedněv v čase 0:54:35.

Mezi ženami si pro první místo doběhla Romana Hlubinová v čase 1:03:32 , druhé místo vybojovala Gabriela Korbášová v čase 1:06:19 , a třetí místo sl.Křížová v čase 1:08:22.

Celkem doběhlo v  hlavním závodě na  15km ,  86 mužů a 44 žen.

Text a foto: Mirek Grusa