OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Pardubické loučení se sezónou 2018

V sobotu 27.10. jsme se rozloučili s pardubickou dostihovou sezonou 2018. Na programu bylo 7 dostihů, z nichž nejdůležitější byl ten s pořadovým číslem 6 - Cena města Pardubic, cross ll. kategorie na 4200m. Před startem se nejvíce věřilo Ter Millovi, který ve Velké Pardubické vysypal svého jezdce  Jana Odložila na Taxisu a pokoušel se tedy o úspěch na závěr sezony. Po startu se na čele usadil Turdus, Irská lavice lehce zbrzdila bílého favorita, ale pokračoval v dostihu na třetí pozici. Na malých zahrádkách měl problém Cote Mer, který se s pardubickým závodištěm teprve seznamuje a jeho skokový projev to jen potvrzoval. O další hrubou chybu se postaral na Velkém anglickém skoku Valtz a pád vybalancoval na poslední chvíli. Za další překážkou byl ale nakonec zadržen. To už zbytek pole mířil na travnatý ovál a poslední tři skoky za vedení Caline de Juilley. Na předposledním skoku už byl ale opět ve vedení Turdus a ač o vítězství musel nakonec bojovat s valachem Dulcar de Sivola, uhájil svou pozici o půl délky. Třetí přišel do cíle Ter Mill, čtvrtá Caline de Juilley, pátý Vernois a poslední šestý daleko Cote Mer.

Tradiční dostih ve jménu vítěze Velké pardubické, letos tedy Cena Tzigane du Berlais se stala kořistí Shegertona s Markem Stromským.

Prohlédněte si velkou galerii Lenky Sklenákové:

foto: Lenka Sklenáková

Překvapivého vítěze měl čtvrtý dostih, kdy se pozornost všech upírala na vítěze Gran Premia v Meranu 2016 Mazhilise z lotu trenéra Josefa Váni v sedle s Jaroslavem Myškou. Ten jej celý dostih držel na chvostu pole na překážce č. 12 se posunul do čela, kde se střídal a outsiderem Zatarem. Na poslední překážce upadl Segreton a tak se boj o triumf odehrál pouze mezi dvojicí Mazhilis a Zataro. Vítězství si o 2,5 délky odnesl 5-ti letý Zataro, kterého trenér Jozef Franko osedlal Marcelu Novákovi.


Foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.