Parádní bowlingová jízda Lukáše Jelínka. Na Mistrovství Evropy šampionů vybojoval bronz!

Lukáš Jelínek vybojoval bronzovou medaili na Mistrovství Evropy šampionů v bowlingu, které se letos konalo v Olomouci. Mistrovství ECC mělo skvělou úroveň. K vidění byly vysoké náhozy i maximální výkony. Devatenáctiletý Lukáš Jelínek procházel turnajem parádně. Až v semifinále nestačil na rozjetého Belgičana Matse Maggiho, který celý turnaj vyhrál.

Právo startu na tomto turnaji mají vítězové národních šampionátů. Letos jsme v Olomouci viděli účastníky z 34 zemí celé Evropy. Česko reprezentovali Lukáš Jelínek, nedávný mistr světa do 21 let v týmech a pětinásobná mistryně republiky Petra Otec Hanzlovská. Kvalifikace a další finálová kola obnášejí celkem 28 her, které určí nejlepší čtyři hráče a hráčky turnaje. Ti pak hrají semifinále a finále na dvě vítězné hry.

Česká bowlerka Petra Otec Hanzlovská skončila v kvalifikaci na 24. místě a do dalších bojů nepostoupila. Lukáš Jelínek procházel celou kvalifikací velmi jistě a udržoval skvělý průměr kolem 240 kuželek na jednu hru. Semifinále přineslo bowling světových parametrů. Lukáš Jelínek první hru vyhrál poměrem 259:246, ale v dalších dvou hrách byl lepším hráčem Belgičan Matts Maggi, když vyhrál 258:237 a 289:242. Belgický hráč pak v napínavém finále porazil obhájce titulu, nizozemského bowlera Mikea Bergmanna. Mezi ženami se z vítězství radovala Finka Essi Pakarinen.

Lukáš Jelínek byl se svým výkonem spokojený: „Všechno se tu dobře sešlo, měl jsem skvěle připravené bowlingové koule od svého oddílového kolegy a také velikou podporu fanoušků. Je to pro mě velký úspěch a jsem šťastný, že jsem fanoušky nezklamal a medaili doma vyhrál.“

Radost měl i prezident české bowlingové asociace Karel Vopička: „ Český sportovní bowling opět dokázal, že patří do evropské špičky. S Lukášem jsme měli dohodu: já přijedu do Olomouce předávat medaile, ale on bude na bedně. Povedlo se!“