Paddleboarding v jižních Čechách: Víme, kde si nejlépe zajezdíte

Jste hrdými vlastníky perfektního paddleboardu a rádi byste jej vyzkoušeli na vodě v jižních Čechách? Máme pro vás perfektní tipy na to, kde si zajezdit na prkně a kde skvěle relaxovat.

Než vyrazíte na cestu

K nejprodávanějším patří allaround paddleboardy a možná, že právě tohle prkno máte doma. Skvěle se hodí pro rekreační paddleboarding, je stabilní a můžete na něm v pohodě jezdit po tekoucí vodě. V jižních Čechách si užijete také windSUP a jestli windSUP doma nemáte, můžete si jej půjčit třeba v půjčovně, nebo si jej zakoupit prodejně paddleboardů. Co je windSUP? Představte si jej jako paddleboard a klasický začátečnický windsurfový plovák. Jestli toužíte po paddleboardu s plachtou za výhodnou cenu, mrkněte se na komplety. Na co ještě nezapomenout? Na kvalitní oblečení na paddleboard a dobré pádlo. K oblíbeným kouskům patří pádlo z karbonu nebo ze sklolaminátu.

Proč se vydat do jižních Čech

V jižních Čechách je paddleboarding hodně oblíbený právě díky velkému množství skvělé vodní plochy. Můžete se vydat na Lipno do obce Černá v Pošumaví, do Českého Krumlova, na rybník Osika, nebo zavítat na divokou vodu v Českém Vrbném (České Budějovice). V článku najdete další skvělé tipy na letní dovolenou.

Paddleboarding na Lipně v obci Černá v Pošumaví

Okolo Lipna vás nadchne velká rozmanitost kempů, kde můžete složit hlavu. Na Lipně si zajezdíte na paddleboardu i na windSUPu. Jestli se nechcete zdržovat kolem pláže, nemusíte. Klidně se vydejte dále od břehu a podívejte se třeba na ostrov Tajvan, který je od pláže vzdálený 2,2 kilometru. Na ostrov se vydejte pouze za hezkého počasí. Když uvidíte, že prší, odložte výlet na později. Výlet na ostrov trvá přibližně hodinu. Za tuhle dobu obeplujete dokola celý ostrov a stihnete se vrátit k pláži. Na Lipnu si náramně zaplachtíte. Jestli máte paddleboard, na který se dá připnout plachta, přibalte si ji určitě s sebou. U baru Windy Point je půjčovna paddleboardů, tak si zde můžete něco vypůjčit.

Překrásné historické město Český Krumlov

Do Českého Krumlova se vydávají vodáci nejen za krásami města, ale také za skvělou projížďkou na paddleboardu. Projeďte se na řece a poznejte město jinak. Auto můžete zaparkovat na parkovišti P3. Odtud se snadno dostanete do vody – vstup je hned pod mostem. Poplujete po proudu a na své cestě překonáte hned dva jezy s propustí na levé straně. Jezy raději projeďte vkleče. Za 2,2 kilometru vystoupíte na parkovišti P2. Můžete na něm nechat zaparkovaný druhý vůz, nebo vás může někdo vyzvednout. Na vodě strávíte přibližně půl hodiny, a jestli si budete chtít výlet prodloužit, můžete jet dále po proudu směrem do kempů.

Rybník Osika

Snadno zaparkujete nedaleko Nové Bystřice v Autokempinku Osika, kde můžete i přespat. Pádlovat lze po celé ploše, můžete si vyzkoušet i windSUP, protože tady fouká poměrně stálý vítr ze západních směrů. Když zvládnete techniku pádlování a obratů, vyrazte do severovýchodního cípu, kde přitéká potok Dračice. Po Dračici můžete pádlovat a poznávat rákosová zákoutí. Česká Kanada je překrásné místo a užijte si také procházky nebo výlety.

Přehrada Orlík

Na paddleboarding je Orlík ideální díky členitému břehu. Klidná hladina se hodí na užší touring nebo race boardy. U přehrady jsou perfektní kempy, které vám poskytnou dobrou základnu, budete v nich mít dostatečné zázemí. K nejznámějším patří Kemp Radava nebo Autocamp Velký Vír. Nezapomeňte se podívat pod Zámek Orlík. Jestli si uděláte po přehradě delší výlet, držte se raději blíže břehu. Přibalte si s sebou boty do vody. Břeh je kamenitý.

Divoká voda v Českém Vrbném (České Budějovice)

Milujete adrenalin a jste zkušení pádleři? Tak to pro vás máme super kanál ve Vodáckém centru ČR. Nezapomeňte si s sebou oblečení, vodáckou vestu, helmu, boty a chrániče kolen. Kanál je perfektní, kvalitní, zkrátka skvělý. Konalo se na něm letošní MČR SUP na divoké vodě.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.