Ouředníček vybojoval v Maroku zlato!

South Racing má první vítězství na africkém kontinentu

Velkým úspěchem skončil sedmidenní závod Morocco Desert Challenge pro posádku týmu South Racing CE ve složení Tomáš Ouředníček – David Křípal. Jediná česká posádka ve startovním poli závodníků z 22 zemí světa dokázala zvítězit v absolutním pořadí automobilové kategorie.

South Racing

Rallye Morocco Desert Challenge odstartovala na Velikonoční pondělí z Agádíru s šestisty účastníky, včetně jezdců jako mistr Portugalska Nuno Matos, legenda cross-country rallye Stephane Henrard nebo show man a skvělý dakarský závodník Tim Coronel.

Soutěž nezačala pro posádku Ouředníček - Křípal hladce. Po technických problémech v první etapě s benzínovou pumpou ztratilo české duo druhý den víc než hodinu kvůli zadřené poloose. Časová ztráta vypadala jako příliš vysoká. Po prvním etapovém vítězství ve třetí etapě však Češi zahájili boj o příčky nejvyšší a nenechali již nikoho na pochybách.

V polovině závodu se Tomáš s Davidem ujali ve speciálu Ford Ranger Dakar vedení, které po zbylé tři dny už nepustili, a to i přes značné potíže s interkomem v předposlední etapě.

„Dnes jsme bojovali do posledního kilometru! Byl to opravdu dramatický finiš, protože 10 kilometrů před cílem jsme lehce zabloudili. Nakonec jsme ale cestu našli a udrželi si vedení. Mám z tohoto vítězství fantastický pocit, je to mé první absolutní vítězství na pozici pilota a je pro mě o to cennější, že se tak stalo v tak dlouhém a náročném závodě. Přijel jsem se do Maroka sžít s novým navigátorem, takže takový skvělý výsledek jsem opravdu nečekal. Těším se na další přípravy na Dakar 2018.

Morocco Desert Challenge je nádherný závod, maximálně náročný, navigačně těžší než Dakar. Rádi bychom poděkovali organizátorům celé akce za perfektně odvedenou práci,“ řekl v cíli nadšený Tomáš Ouředníček.

„Pro mě bylo všechno nové, byl to můj první závod v poušti a doposud jsem se ani nezúčastnil takhle dlouhého podniku. Cross-country rallye v Africe je prostě úplně něco jiného, než jsem dosud zažil, a Morocco Desert Challenge byla náročná, ale nádherná zkušenost. Samozřejmě jsme si prošli několika krizovými momenty, když jsme například uprostřed pouště měnili poloosu nebo když nám zhruba 50 kilometrů nefungoval intercom, ale všechno se nám podařilo vyřešit. Zajeli jsem super výsledek a máme obrovskou radost,” dodal David Křípal.

South Racing

Český tým South Racing CE podporovaný Liqui Moly, Mann Filter, Ford Hlouch Motors, AV Media, XT line, Agados a Fri Tech absolvoval v Africe na 2 100 závodních kilometrů, což je o pět set více než na letošním ročníku Rally Dakar. O vyrovnanosti závodu svědčí fakt, že v cíli dělilo Tomáše Ouředníčka a Maika Williemse pouhých 5 minut a 37 sekund!

Výsledky Morocco Desert Challenge:
1. Tomas Ourednicek – David Kripal (CZE) Ford Ranger Dakar 34h 24min 04sec
2. Maik Willems – Ed Wigman (NLD) Toyota Hilux 34 h 29min 41sec
3. Erwin Imschoot – Olivier Imschoot (BEL) Toyota Hilux 35h 14min 00sec
4. Pascal Mercier – Francois Beguin (BEL) Can-Am 36h 19min 01sec
5. Tim Coronel (NLD) 37h 10min 19sec

TZ a foto:  Milan Bydžovský - South Racing

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.