Ostravské Šípy sestřelily brněnské Draky a slaví premiérový baseballový titul

Před startem finálové série Extraligy baseballu Czech Series se zdály být karty rozdány jasně. Na jedné straně Draci Brno, kteří z dosavadních 23 finálových účastí brali 21 mistrovských titulů. Základní část ovládli s 26 výhrami a pouhou jednou porážkou a byli i nejúspěšnějším týmem nadstavby, kde z 20 zápasů odešli jen čtyřikrát poražení a již dvě kola před koncem si zajistili přímý postup do finále. Na druhé straně pětkrát stříbrní Arrows Ostrava, kteří z letošních sedmi vzájemných zápasů s Draky šest prohráli a finále si museli vybojovat v play-off zápasech s Eagles Praha.

foto: Kateřina Pavlíčková

Finále ale potvrdilo, že statistiky a papírové předpoklady samy o sobě nic neznamenají a nikdy nic nevyhrály. Ukázalo, že jsi-li outsider na startu, neznamená to, že jím musíš být v cíli. Zkrátka předvedlo tu jedinečnou nepředvídatelnost sportu, která ho dělá tak krásným.

První zápas finalisté odehráli v Brně na Městském baseballovém stadionu 28. září. Draci začali výborně, když si hned v první směně vytvořili dvoubodový náskok. Arrows však odpověděli velmi rychle a v dalších dvou směnách skóre čtyřmi body otočili. Zasloužil se o to především Terrell Joyce dvoubodovým homerunem. V páté a sedmé směně potom přibyly na obou stranách body rovnoměrně, takže Arrows překvapivě zahájili sérii vítězstvím 7:5. Zářili hlavně na nadhozu, kde předvedli 16 úspěšných odpalů proti 6 brněnským. Draci navíc třikrát chybovali v poli.

Následující den se série přestěhovala do Ostravy. Opět začali lépe Draci a po první směně se ujali vedení 1:0. Ostrava ale znovu rychle reagovala a třemi doběhy ve třetí směně šla do trháku. Hned v následující směně navíc přidala čtvrtý bod. Brno pak již jen korigovalo výsledek dvěma doběhy v sedmé směně.

Po dvou porážkách Draci konečně ve třetím zápase zabrali. Diváci v Brně se prvního bodu dočkali až ve čtvrté směně. Již tradičně v této sérii ho dosáhli Draci, tentokrát ale nedovolili Ostravě vývoj zápasu otočit. Skóre se poté změnilo ještě třikrát, bodovali jen Draci a zaznamenali tak první výhru ve finále. Na kopci zářili nadhazovači Petr Minařík a střídající Martin Schneider, kteří ostravským pálkařům povolili jen 2 odpaly, zatímco Drakům se podařilo 12 úspěšných hitů.

Odvrátit druhý matchball Arrows a prodloužit finálovou sérii se Draci pokoušeli v Ostravě v pátek 5. října. Jako ve všech předchozích zápasech otevřeli skóre, a to doběhem Tomáše Polanského ve druhé směně. Ve čtvrté směně už vedli 2:0 a zdálo se, že se finále přesune ještě na pátý zápas do Brně. Arrows však byli proti. Ještě ve čtvrté směně srovnali a smrtící úder Drakům zasadili v dohrávce páté směny třemi doběhy, Terell Joyce opět trefil homerun. V osmé směně ještě Draci snížili, víc už jim ale ostravští hráči nedovolili. Arrows ve finále zvítězili na zápasy 3:1 a vybojovali pro Ostravu premiérový titul v baseballu.

Fotky jsou ze třetího zápasu, který v Brně vyhráli Draci 4:0.

Statistiky finálových zápasů zde https://www.baseball.cz/soutez-432/extraliga/play-off

Foto: Kateřina Pavlíčková


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.