Filip Ospalý se stal podesáté mistrem České republiky v olympijském triatlonu. V Brně v závodě EKOL SUPERPRESTIGE, který byl zároveň posledním dílem Českého poháru, zvítězil před Janem Čelůstkou a Martinem Krňávkem. Českou šampionkou se stala Vendula Frintová.

Frintová

V Brně se závodilo na tratích 1,5km plavání, 40km na kole a 10km běhu. Zatímco mezi ženami šly už při plavání do čela favoritky Frintová s Vodičkovou, u mužů vyjížděla do cyklistické části pohromadě pětice triatletů. Z ní vykrystalizovalo trio Ospalý, Čelůstka a Krňávek, které v tomto pořadí také protnulo cílovou pásku. Pro krále českého triatlonu Filipa Ospalého je titul z Brna již jeho desátým. Vítězství Frintové se zrodilo na začátku běžeckého úseku, kdy si na Vodičkovou vytvořila mírný náskok, který udržela až do cíle.

„Všechny tituly si nepamatuju, ale na tenhle jsem se nadřel o něco víc než na dva předchozí,“ pátral v paměti Ospalý. „Chleba se lámal v běhu, mně to šlo víc ve stoupání, při sebězích měl navrch Honza Čelůstka. Nakonec rozhodl poslední kopec,“ dodal Ospalý.

S kariérou se v Brně rozloučil člen tamního triatlonového klubu Ekol Elite a jeden z nejúspěšnějších českých triatletů Martin Krňávek. Rozlučka to byla hodně vydařená, protože vystoupil na bronzový stupínek.

Navzdory dlouhodobým problémům s kotníkem slavila vítězství mezi ženami Vendula Frintová. „Na to, že s ním laboruji už od května a moc nezávodím, tak tohle vítězství nebylo zase tak složité. Při závodě ale na kotník v zápalu boje zapomenu, ozve se až tak o dvacet minut později,“ krčila rameny staronová mistryně.

Radka Vodičková za svou reprezentační kolegyní tentokrát zaostala o víc jak minutu. „Mám za sebou úspěšnou sezonu a tělo nevydrží celou dobu předvádět špičkové výkony. Trochu jsem s tím počítala, že to na výhru nebude,“ krčila rameny jablonecká závodnice. Pro třetí místo si doběhla Petra Kuříková.

Výsledky: Mistrovství ČR v olympijském triatlonu (1,5-40-10)

Muži: 1. Filip Ospalý 2:01:38,1, 2. Jan Čelůstka 2:01:40,7, 3. Martin Krňávek 2:02:47,7, 4. Jakub Kršňák 2:03:37,5, 5. Mateusz Kazmieczak (Pol.) 2:04:15,9, 6. Tomáš Řenč 2:04:28,4.

muzi

Ženy: 1. Vedula Frintová 2:16:48,6, 2. Radka Vodičková 2:18:03,8, 3. Petra Kuříková 2:23:19,7, 4. Barbora Hlaváčová 2:28:50,5.


Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.