OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Oslava 50. let Čínovského okruhu ve fotografiích Mirka Grusy

Před zahájením rychlostních zkoušek Rallye Šumava na tradičním Čínovském okruhu si účastníci 5. Rallye Šumava Legend a 28. Historic Vltava Rallye připomněli 50. výročí této trati ukázkovou jízdou. V letošním roce uplynulo padesát let od chvíle, kdy se na Čínovském okruhu poprvé představily soutěžní automobily při Rallye Vltava a od té doby patří neodmyslitelně ke klatovské soutěži. 

Motocyklové závody se v Klatovech pořádaly už v padesátých letech, ale tehdy ještě na okruhu ve městě. Koncem šedesátých let našli pořadatelé vhodnou trať pro pořádání rychlostních závodů kousek za městem u obce Čínov. Poměrně velké převýšení a počet zatáček na čtyřkilometrové trati určoval jeho náročnost.
Poprvé se v roce 1969 jelo proti směru hodinových ručiček, ale protože po startu následovalo stoupání, ve kterém plechová auta ztrácela dech, následující rok pořadatelé otočili směr tak, aby tento úsek jezdila auta z kopce. Místo startu zůstalo stejné v obou případech - na široké rovince silniční spojky u vesničky Slavošovice.

V 70. letech se zde jezdily závody motocyklů i automobilů včetně formulí 3 o mistrovské body. V minulosti zde startovala celá naše jezdecká špička jako například Šťastný, Staša, Srna, Baláž, Novotný, Klátil, Bareš, Bíma, Franc, Hlavatý, a další. Není vyloučené, že se na Čínovském okruhu závodilo naposledy, protože jeho budoucnost je nejasná. Nachází se totiž v trase budoucího obchvatu Klatov.

Foto: Mirek Grusa

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.