Orechová Potoň znovu hostí Carboniacup

Slovenskou trať u Orechovej Potoni letos opět provětrají jezdci Carboniacupu, již tuto středu 22.5. Dlouhý a technický okruh prověří jezdecké umění naplno. Startovní listiny pro letos již druhý závod Carboniacupu nabízí hned 95 závodních vozů, poprvé předvedou své stroje Abarth 500 převážně slovenští jezdci a hned na domácí půdě. Pojede se dvojzávod tedy 2x více bodů do celkového hodnocení seriálu a více ježdění. Na 5922m dlouhém závodním okruhu tedy očekáváme zajímavé souboje.

Garantem závodu a finanční prostředky vložila společnost Edera, Edera Racing Day tedy může začít, pohlédněme do startovních listin, kde najdeme třeba Audi A4 DTM, super rychlé malé motokáry jménem Performer, lehkou a zajímavou techniku s názvem Caterham, či KTM X-BOW, nebo formulové vozy, v čele s Dallarou GP2, nebo Tattusem F4 Abarth.

Cestovní upravené vozy skupiny A1 pojedou Jiří Krňák s Fábií a Matěj Chabr a Nico Dauerer na vozech VW Golf. V A2 nebudou chybět Zbyněk Čurda s BMW, Zdeněk Sýkora s Hondou CRX, Jay Zach s Alfou Romeo 147 GTA, nebo Pavel Zeman s Mazdou RX8. Nově se představí Maďar Adam Lengyel s Toyotou GT86 a jeho krajan Viszokay s BMW 320. V A3 přiveze BMW E46 Ondřej Krupka, představí se 4 německy mluvící jezdci Förster, Haeusner, Gerber a Schäfer, které doplní s vozy Porsche 944 a to flotila z Polska čítající hned čtyři kousky.

V A4 si zazávodí Jiří Procházka s BMW M3 s Karlem Kováčem na BMW Z3 Coupé, nebo s Dušanem Vítkem na dalším BMW. A5 obsadil pouze Jiří Hanák s BMW M3. Jiří Sedlák s Hondou S2000 a slovenská závodní legenda Julo Konček s Vauxhallem Vectra se pak představí ve skupině A7. V A8 jede Milan Valášek s Ginettou GTR a v nejsilnější A9 si to rozdají Nor J.H.Bjorklund s Audi A4 DTM, Rudolf Machánek s Mercedesem GT3 AMG, Hladík, G.Karner, Oliver Michael a Rafal Dusza na vozech Porsche.

Béčka tedy sériové vozy pohostí poprvé Abarth 500 Cup, nově vloženou a vypsanou skupinu B6, kde pojedou například Slováci Szilágyi, Čikoš, Tanečka, či Livia Súthová. V B2 pojede duo Štajdl a Gollner, v B3přijedou Hanzl, Liebzeit a Beneš na Alfách Romeo, Zdeněk Čurda s BMW, či Jiří Švec s Porsche 944 S2. V nejsilnějších B5 přijede jak Miloš Merta se Subaru Impreza Sti, tak Boško Tripalo s Porsche, ale také Miroslav Beer se Subaru WRX, Peter Čižmárik s Porsche 991 Carerra GTS nebo Porsche GT3 RS představí Ing. Ivan Šoltys.

Céčkové prototypové a speciální konstrukce budou reprezentovat v C1 Szymon Urbaniak z Polska, Švýcar Felix Neidhard, nebo Rakušan Karl Heinz Matzinger, tedy bývalý mistr Rakouska cestovních vozů a leader závodů Sports Car Challenge. Velké motokáry to umí pěkně rozpálit. Rudolf Radič s prototypem Radical SR3 však také, ale ve skupině C2. Ve skupině C3 patřící Caterhamům, jejiž souboje patří mezi zajímavé přijedou s piloty M.Svačinkou, MiVi, J.Kirchner, O.Hejduk, M.Bláha, T.Frank a ze zahraničních účastníků pak Rakušan J.Kapeller a Ital S.Aglietti. Silnější Caterhamy představí v C4 Křečkové, kteří poměří síly s KTM X-BOW jezdců ToMi, Honzy Marečka, R.Havlíka a M.Šimona.

Déčko patří formulovým monopostům, kde přijedou na Slovakiaring s Gloriemi Jan Rieger a Tomáš Mohelnický, Němec Sven Steinbach s MT77, Radek Polák se postaví na start s formulí Renault 2,0 hned dvěma Němcům, a to D.Ludererovi a T.Rädleinovi a také nováčkovi v barvách HKC Most Matějovi Mattymu. D5 tedy silné vozy nad 2000ccm přiveze Thomas Dehnel Tattus F4 Abarth a Lubomír Světinský si přijede poladit Dallaru GP2, tedy vůz, který může startovat v Boss GP.

Text: Vláďa Rožánek
Foto: Radek Holan, Vilém Sýkora

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting