OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Ondřej Teplý bojuje o kvalifikaci do Tokia

Mistrovství světa v Aarhusu zahájeno

Ve čtvrtek byly na programu první dvě rozjížďky ve třídách 470 a Finn. Po dlouhém čekání na vítr se nakonec plánované rozjížďky podařilo odjet pouze ve třídě 470 ženy, muži a Finni stihli v každé skupině třídě pouze jednu. Ve třídě Finn totiž závodí 90 lodí, které jsou rozděleny po 45 na dvě skupiny. Nejčastěji opakovaná slova, která byla slyšet na břehu, když se závodníci vrátili z vody byla: "shifty", "tricky" a "lucky". Naši jachtaři dnes štěstí zrovna neměli. Ondřej Teplý dojel na 24. místě ve skupině, což znamenalo 47. místo.

Ale v pátek se svým vynikajícím výkonem posunul ve výsledkové listině hodně nahoru. Zajel druhé a dvě devátá místa v rozjížďkách a je průběžně sedmnáctý, jen 5 bodů od první desítky znamenající kvalifikaci. „Po včerejším trápení a sedmihodinovém nekonečném pobytu na vodě to dneska příjemně odsýpalo a tři dnešní rozjížďky se odjely rychle za sebou za větru o síle 9–13 uzlů. Ondrovi se dařilo, všechny tři rozjížďky v první desítce,“ chválil trenér a táta v jedné osobě Roman Teplý.

Ostatním našim reprezentantům, kteří již závodí, se zatím příliš nedaří.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.