Ondřej Ježek týden trénoval s Carlosem Checou

Carlos Checa je ikonou motocyklového sportu a v roce 2011 se stal mistrem světa Superbiků. Ve svých dvaačtyřiceti letech má pořád energie a hlavně zkušeností na rozdávání. A Ondřej Ježek měl tu čest s tímto výjimečným mužem strávit tréninkový týden.

ježekJízda na trialu, divočina na enduru, dřina v tělocvičně, kilometry na kole i let v osobním letadle. Tohle všechno zažil český motocyklový závodník Ondřej Ježek během týdnu, který strávil ve Španělsku u Carlose Checy.

"Byla to divočina. Trénoval jsem s Carlosem a jeho trenérem Davidem Vilasecou, který je mimochodem bývalým koučem sedminásobného mistra světa v trialu Jordiho Tarrese. Dal mi skvělý základ pro jízdu na trialové motorce. Výborný trénink na stabilitu a koncentraci, což jsou důležité prvky i pro jízdu na silniční motorce," řekl Ondra k trialovému tréninku.

Ten největší mazec ale přišel při tréninku na enduru. "Byl to můj nejrychlejší offroad trénink v životě. Měl jsem pocit, že přeskakujeme paneláky. Ze začátku jsem klukům stačil, potom už to bylo horší. Je vidět, že na tom tady sedí pořád," smál se Ondra během povídání o řádění při motokrosu.

Kromě trialu a endura ale všichni trávili hodně času v tělocvičně a na kole. "Denně jsme byli v zápřahu tak čtyři až šest hodin," vysvětlil český jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati s tím, že se nikdo rozhodně neflákal.

Čas se ale pochopitelně našel i na zábavu. Velkým zážitkem pro Ondru byl let osobním letadlem Carlose Checy, které sám Španěl pilotoval.

"Vzal mě tam po prvním tréninkovém dnu. Carlos má pilotní průkaz teprve tři měsíce, což mi řekl až ve vzduchu. To byla trochu "sranda". Ale musím říct, že pilotuje velmi dobře. Má to v ruce, ostatně jako všechny ostatní stroje, na kterých jsem ho viděl. Dokonce jsme tréninkově několikrát přistávali," prozradil Ondra, podle kterého je Carlos obrovský profesionál.

"Je to fakt frajer a profík. Po sportovní i lidské stránce. Jsem šťastný, že jsem u něj mohl strávit skvělý týden. Předal mi hodně svých zkušeností a trénink samotný byl pro mě velkým přínosem před letošní sezónou, která pro mě bude velmi důležitá," uzavřel český závodník.

Ondra se s Carlosem Checou seznámil v listopadu 2014 na mezinárodní výstavě v Miláně ve stánku Ducati. Bývalý mistr světa Superbiků má dobré vztahy s týmovým šéfem Ondry Marcem Barnabóem, a tak českému jezdci nabídl společný trénink.

ježek

Checa

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.