Olympionici Švarc s Vodičkovou kralovali na Lipně a jsou mistry republiky ve sprint triatlonu

Start tří olympioniků a nádherné počasí znamenaly obrovské lákadlo pro účast v mistrovství republiky ve sprint triatlonu, které bylo zároveň pátým dílem Českého poháru v olympijském triatlonu. Jeho vítězi se na Lipně stali Radka Vodičková a Přemysl Švarc.

Nebe bylo bez mráčku a teplota díky rozpálenému slunci dosahovala tropických hodnot. Na triatlety čekalo 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a na závěr 5 kilometrů běhu.

Závod odstartovali olympijští vítězové Kateřina Neumannová a Martin Doktor. Trasy mistrovského závodu lemovaly stovky diváků a premiéru v Českém poháru zažili i dva nevidomí triatlonisté.

Mezi muži vyhrál Přemysl Švarc před Janem Čelůstkou a Martinem Krňávkem. Šampionkou se stala Radka Vodičková, druhá byla Petra Kuříková, třetí Aneta Grabmüllerová.

„Vzhledem k dalším startům mi závod pasoval do tréninkového programu. Předpokládala jsem, že si budu muset sama odjet kolo,“ přiznala dvacátá triatlonistka z olympiády, která na Lipně závodila poprvé a v cíli byla s velkým náskokem před Petrou Kuříkovou. „Na kole jsem měla od trenéra nakázáno jet na maximum, a pak mu povědět, jak jsem v tom vedru přežila běh. Naštěstí to byl sprint, takže to rychle uteklo,“ usmívala se reprezentantka, kterou příští víkend čeká ve Stockholmu MS týmů a jednotlivců ve sprintu.

Ve švédské metropoli bude startovat i vítěz mužské kategorie Přemysl Švarc. „Z Londýna jsem se vrátil v pondělí a na trénink nesáhl. Byl jsem víc divák a turista,“ říkal po závodě nový mistr republiky, který o patnáct vteřin porazil druhého olympionika Jana Čelůstku.

„Nemám žádné výtky. Vyplavali jsme v pěti, na kole udrželi vedení a při běhu jsem se nepoznával. Konečně mi to běželo jako loni celou sezonu, jsem nadšený. Vzal jsem za to, cítil se báječně a vytvořil si náskok,“ pochvaloval si pětačtyřicátý triatlonista z Londýna. „Lipno považuji za svůj komplet první letošní povedený závod. Po olympiádě jsem se nad sebou hodně zamýšlel, proč mi to ve vodě nevyšlo. Jsem rád, že jsem si potvrdil, že to bylo jen momentální selhání. Triatlon občas nemá logiku,“ dodal.

Výsledky: Triatlon Lipno, MČR ve sprint triatlonu (0,75-20-5)

Muži: 1. Přemysl Švarc 55:16,1, 2. Jan Čelůstka +15,0, 3. Martin Krňávek +17,1, 4. Filip Řenč +20,5.

Ženy: 1. Radka Vodičková 59:31,2, 2. Petra Kuříková +2:18,6, 3. Aneta Grabmüllerová +3:22,8.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting