Olympijský jachting bude k vidění na Lipně

Za necelé tři týdny odstartuje v Jachetním klubu Černá v Pošumaví jeden z vrcholů světového jachtařského kalendáře – Mistrovství Evropy juniorů v olympijských lodních třídách 49er a 49erFX. Česká republika tak bude vůbec poprvé hostit takto významnou sportovní akci. Více než 120 jachtařů z 20 států a čtyř kontinentů bude od 2. do 5. září závodit na hladině lipenského jezera na těchto dvouposádkových skifech.

uvodka.png

Český jachting bude mít zastoupení v obou lodních třídách a medailová očekávání jsou vysoká! Kormidelnice Sára Tkadlecová z Jachtklubu Toušeň, která bude závodit s Annou Justovou z YC LS Brno, hodnotila své naděje následovně: „Na závod se připravujeme téměř půl roku v místě konání. Podmínky na Lipně nám sedí. Doufáme, že využijeme výhody domácího hřiště a urveme pro český jachting medaili.“  

sara1.jpg

V průběhu čtyř závodních dnů je naplánováno 12 rozjížděk, které budou probíhat každý den od 10:30. „Ideální místo pro sledování závodu bude pláž Windy Point. Věříme, že podmínky nám dovolí vytyčit závodní trať blízko břehu, aby tak závod byl dostupný i pro diváky,“ dodává Dominika Vaďurová, bývalá úspěšná závodnice lodní třídy 49erFX, která tentokrát působí v roli manažerky závodu.

Na startu budou také další české posádky: ve třídě 49er Jaroslav Čermák a Petr Košťál z Yachtclubu Pardubice a Matěj a Šimon Jurečkovi z TJ Císařská louka Praha, ve třídě 49erFX jsou přihlášeni kromě Sáry s Aničkou také Tibor a Adam Nevelöšovi z SK Štětí.

 lipno1 (1).jpg

Více informací o závodu je k dispozici na facebookové stránce závodu https://www.facebook.com/juniorslipno

Startovní listina zde: https://www.sailing.cz/prihlasky/211322

Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting