Olympijský chléb Karel - pro sportovce v Koreji i na Olympijském festivalu

Známá pravda říká, že o úspěchu či neúspěchu rozhoduje každý detail. Jedním z nich může být i chuť domova. A proto budou mít čeští sportovci v Koreji každé ráno v olympijské vesnici Olympijský chléb Karel. Autorem myšlenky jsou vodní slalomář Vávra Hradilek a předseda olympijského výboru Jiří Kejval . “Deset let, co jezdím po závodech, mi vždycky české pečivo hodně chybí. A myslím, že to tak sportovci často mají,” říká. Chleba si budou moci koupit i fanoušci na Olympijských festivalech v Brně a Ostravě.

Pekárna v Korei

Každý den budou mít naši olympionici na stole ve vesnici čerstvý chléb, marmeládu a med. Vše z jižních Čech. “V minulosti jsem jezdil do Sušice na závody. Kupovali jsme si  tam místní legendární koláče. No a po olympiádě jsem se seznámil s pekařem Karlem Rendlem,vysvětluje Vávra. “A když jsme se bavili s předsedou olympijského výboru Jirkou Kejvalem o české tradici, došli jsme ke chlebu. Napadlo nás to všechno propojit,” říká.

Pekárna odjela po moři začátkem listopadu, do Koreje dorazila v těchto dnech. Voňavý klenot bude vznikat v Českém domě.  “Pečeme v noci, abychom mohli ráno rozvážet do obou vesnic. Každý den napečeme přibližně 80 bochníků,” popisuje Karel Rendl, jemuž budou v Koreji pomáhat další dva pekaři, včetně jeho syna, který zastupuje mimochodem už šestou pekařskou generace Rendlů. Část chleba odebere i Slovenský dům.

Tajemství? Ne, “jen” poctivý chleba

Recept chleba není tajný ani tajemný. “Proč bychom měli vymýšlet něco extra? Držíme se tradice. Prostě pečeme dobrý a poctivý chléb z kvalitních surovin,” říká s láskou Karel, jehož jméno chleba nese. “Ale je to shoda náhod, tohle jméno jsme vybrali podle chleba, který pekla moje máma doma,směje se Vávra.

Chléb na olympijských festivalech

O chleba nebudou ochuzeni ani fanoušci, kteří vyrazí na Olympijský festival do Brna i Ostravy. Návštěvníci si budou moci zakoupit chléb, který vychází ze stejné receptury a kvásku. Pekárnu doporučil a vybral Karel Vávra, společnost NOPEK bude každý den zajišťovat pro potřeby obou festivalů dodávky jak celého čerstvého chleba označeného olympijskou symbolikou, tak chleba krájeného. Olympijský chléb Karel bude možné ochutnat v různých variantách s kvalitní pomazánkou v pěti variantách.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.