Oldtimer Express 2024: Vytrvalostní jízda českých veteránů vyrazila z Prahy směrem k Aténám

V sobotu ráno 4. května slavnostně odstartovala od Národního technického muzea v Praze vytrvalostní jízda více než čtyřiceti českých veteránů. Na start přišli účastníky podpořit nejen fanoušci, ale hvězdy světového motorsportu. 

Oldtimer Express je jedinečná vytrvalostní jízda českých veteránů, která spojuje vášeň pro klasická auta a cestování. Již ve svém prvním ročníku se v roce 2023 se vydalo 23 odvážných posádek z Prahy do Istanbulu. Letos se počet posádek zvýšil na 43 a jejich cílem je v olympijském roce dorazit do Atén.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Pavla Pekárka:

Oldtimer_Express.jpg

Trasa povede české veterány přes nádherná místa v Rakousku, Slovinsku, Chorvatsku, Černé Hoře, Albánii a nakonec dorazí do Řecka. Každá etapa přinese účastníkům vlastní výzvy a zážitky, jako bude například jízda přesnosti na chorvatském okruhu Grobnik. Do cíle mají účastníci dorazit po pěti etapách na Den vítězství, ve středu 8. května.

Jízdu slavnostně odstartovali osobnosti světového motorsportu, mezi kterými nechyběl ani pětinásobný vítěz 24 hodin Le Mans a bývalý jezdec Formule 1 Emanuel Pirro. „Je pro mě velkou ctí odstartovat Oldtimer Express a jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet jaké to je být na druhé straně než jsem zvyklý. Držím palce všem účastníkům ať cestu zvládnou bez úhony a bohatší o nové zážitky,“ popřál Pirro posádkám na startu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.