Okruhová divize 5 letos ožívá.

Divize 5 je určená pro tzv. placky, případně vozy Radical, aby i jejich piloti měli možnost se představit na okruzích. Nicméně startovní pole nebývá zdaleka zaplněno tak, jako v jiných divizích při okruhových závodech. Letos právě do „pětky“ naskočí dva čeští ( ještě přesněji moravští) závodníci  se spidery Norma M20F a M20FC. Jistě to bude zajímavé obohacení startovních listin.

Norma

Již v závěru tohoto týdne na maďarském Hungaroringu začíná středoevropský okruhový šampionát v závodech automobilů na okruzích, tedy FIA Central European Zone 2016, a zároveň také český okruhový šampionát.

Novým hráčem na okruzích se letos stává Nutrend Racing ze Šternberka, dosud preferující především závody do vrchu. Jeho šéfem je Václav Janík, který má na svém kontě i titul vrchařského mistra Evropy, a který bude letos střídat vrchy a okruhy. Tým na okruzích nasadí hned dvojici závodních speciálů v novém designu a to spidery Norma M20F a Norma M20FC.

Norma

V okruhovém šampionátu tým plánuje starty jak ve vytrvalostním, tak rovněž ve sprintovém mistrovství, přičemž v plánu je start Petra Trnky, Václava Janíka a také Jiřího Svobody.Zatímco pro Janíka i Svobodu budou okruhy novinkou, Trnka zde již pár sezón absolvoval a je dokonce držitelem tří formulových titulů.

První letošní ostré nasazení čeká na jezdce ze Šternberku již o  následujícím víkendu na maďarském Hungaroringu. Následovat bude návrat na kopce a úvodní závod vrchařského Evropského poháru 2016 v Polsku.

Norma

„V letošním roce jsme se rozhodli vstoupit do okruhového šampionátu s prototypem Norma s dvoulitrovým motorem. S Petrem Trnkou, který je trojnásobným okruhovým mistrem republiky, budeme bojovat ve vytrvalostním šampionátu a rádi bychom využili naježděné kilometry i k posunu na závodech do vrchu, ať už kvůli lepšímu poznání vozu nebo díky většímu počtu absolvovaných závodních kilometrů,“ plánuje Václav Janík a pokrtačuje : „Prioritou pro nás zůstává účast v Evropském poháru FIA a samozřejmě domácí závod mistrovství Evropy na Ecce Homo. Letos v zimě jsme hodně zapracovali na našich vozech a rádi bychom tuto snahu promítli i v letošních výsledcích. Pokusíme se o ty nejlepší výsledky, jak na kopcích, tak na okruzích.“.

Dalšími piloty D5 budou Aleš Jirásek s Pragou R1 a Rakušan Heisler s Radicalem SR4. Také Jirásek si pak podobně jako Janík kromě sprintu „dá“ také hodinový závod Endurance“.

Připravil : Pavel Jelínek, http://fia-cez.com/ 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.