Offroaďáci zabojují o dvojnásobný počet bodů

Offroadové prázdniny skončily a závodníci na terénních strojích už ladí formu na nejdelší víkend sezony. Pátý díl Offroad maratonu se jede od 31. srpna do 1. září na známé důlní navážce ve Vřesové na Sokolovsku.      V sobotu se na start 10hodinového klání postaví automobilové posádky. Neděle bude ve znamení motorek a čtyřkolek, které čeká nejdelší závod sezony na čtyři hodiny. Ten platí i pro starší juniory, kteří předvedou své výkony během 90 minut. Děti a mladší junioři si zazávodí v sobotu i v neděli na jednodušší trati. Všichni tak zabojují o dvojnásobnou bodovou nadílku.

Otvírák druhé poloviny sezony se dle loňské premiéry opět odehraje ve Vřesové, která proslula důlními vláčky na horizontu a prašnými souboji. Jak bude letos, je těžké najisto předvídat. Nicméně ráz počasí tohoto týdne nahrává spíše suchému závodění.

Auta se připravují na desetihodinovou  jízdu.  Absolutní skalp  si z místní trati loni odvezla  bugina   s číslem 99, která letos závodí pod názvem Quadservis Špak – Solitera Racing team. Jde o celkového vítěze 24hodinovky v Dobřanech, která proběhla v červnu. Bude tedy zajímavé sledovat, zda jeho Can-am Maverick opět  protne  pomyslnou  cílovou  pásku  jako  první.  K jeho  největším  rivalům  z kategorie do 1000 ccm patří Aroma Gold racing a Polaris team. V silnější třídě do 2000 ccm letos sezonu zatím ovládá Indruch racing team, který nyní vede o 29 bodů před Arturx teamem. Nejsilnějším speciálům nad 2000 ccm kraluje Offroad-centrum Jase, Amatérům West Bohemia racing. Ale závody hodnocené koeficientem 2 mohou mnohé změnit.

O náročnosti místí trati ví své také motorkáři a čtyřkolkáři. Ti se navíc pustí do největší dávky kilometrů

– čekají je vysilující čtyři hodiny. K favoritům ve dvou stopách patří například Martin Miřejovský, Radek Porš  a  Luboš  Kuncíř,  v jedné  stopě  Jaroslav  Chládek,  Tomáš  Coubal  nebo  Martin  Prokeš.

SOBOTA 31. SRPNA

10:00 – 20:00 ZÁVOD AUT

13:00 - 14:00 závody DĚTÍ a mladších JUNIORŮ 15:00 vyhlášení závodů dětí a ml. juniorů

20:30 vyhlášení závodu aut

NEDĚLE 1. ZÁŘÍ

07:30 - 11:30 závod ČTYŘKOLEK (st. junioři 90 minut) 12:00 - 13:00 závody DĚTÍ a mladších JUNIORŮ

13:30 - 17:30 závod MOTOREK (st. junioři na 90 minut) 15:30 vyhlášení závodu čtyřkolek, dětí a ml. juniorů

18:15 vyhlášení závodu motorek


O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé 90 minut, dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem jejich závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjela svůj 22. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Dvacet let se na tratích prohání auta, 17 let motorkáři se čtyřkolkáři a 13 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.

Foto: J. Jonáš

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting