OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Offroaďáci už tuto sobotu změří síly v Janovicích

Třetí díl OffROAD Maratonu  se  odehraje v sobotu 19. května v Janovicích nad Úhlavou. V klatovském okrese se závodníci na čtyřkolkách a motorkách utkají v tříhodinovce, automobilové posádky v pětihodinovém klání. Starší junioři na dospělé trati odjedou 60 minut a nejmladší offroaďáci si body rozdělí na jednodušším okruhu. Počasí napovídá, že si jezdci zřejmě odpočinou od prachu a své schopnosti prokáží na mokré trati.

OffROAD Maraton v Janovicích začíná v 7:30 startem čtyřkolek na tři hodiny. V 11:00 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. V obou závodech nastoupí také starší junioři do hodinového klání.

První dva podniky letošní sezony byly plné dramatických soubojů. Otevírák se některým favoritům příliš nepovedl, a tak si například absolutní vítěz čtyřkolek z roku 2017 Martin Miřejovský spravil chuť až na druhém klání v Pístovských mokřadech, kde soupeře udolal drtivým tempem od začátku do cíle. Na nyní druhého Juraje Vargu má v celkovém pořadí náskok tří kilometrů.

V jedné stopě zase probíhá lítý boj mezi Petrem Trávníčkem a Jaroslavem Chládkem. Bodově má sice navrch Chládek, ale v součtu kilometrů zatím oba borci jedou „kolo na kolo“. Jen čtyři kilometry na ně ztrácí třetí Jiří Kelich.

Mezi 14:30 a 15:30 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A v 16:00 zaburácí motory všech automobilů, které svedou 5hodinový boj. Stále početnější kategorie bugin slibuje parádní podívanou, stejně jako souboj „klasických“ terénních aut, které nyní vede speciál do dvou

litrů Autocentrum Luňák před Wings teamem. Pro všechny vozy je janovická pětihodinovka poslední prověrkou před 24hodinovým kláním v Dobřanech, který se jede 23. června.


O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 21. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Devatenáct let se na tratích prohání auta, 16 let motorkáři se čtyřkolkáři a 12 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.