OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Offroaďáci již tuto sobotu závodí poblíž Jihlavy

Offroad maraton se potřetí v historii přesouvá do areálu Pístovské mokřady nedaleko Jihlavy. Druhý díl  seriálu  se jede     v sobotu 27. dubna. Motorkáři a čtyřkolkáři se připravují na letošní první tříhodinovku, auta na pětihodinovku. Starší junioři si zazávodí plných 90 minut a děti s mladšími juniory tradičně změří síly na jednodušším okruhu. Trať v místních mokřadech je poměrně členitá a rychlá. Promluvit do její obtížnosti může ještě „aprílové“ počasí.

Březnový otvírák v Šiklově mlýně sice ocenil jasné vítěze. Na druhou stranu byl jen náznakem, jak jsou na tom jezdci po zimní přestávce. Kvůli technice někteří favorité dokonce ani neodstartovali, jiní se potýkali s problémy během závodu a nezajeli výsledek podle představ. Navíc absolvovali rychlá klání dlouhá jen 90 minut. Až teď se ukáže výdrž stroje i fyzičky. Ke slovu se dostaly tříhodinovky.

Jako první se na start postaví motorkáři. V první lajně nebude chybět absolutní vítěz z minulého závodu Filip Boháč a dalšími známá jména z českých i zahraničních tratí. Po nich se o slovo přihlásí čtyřkolkáři, které povede dosavadní lídr Martin Miřejovský. I zde se můžeme těšit na parádní souboje hlavně ze strany tradičního rivala Radka Porše a dalších borců ve dvou stopách, kteří dokáží Miřejovského pořádně prohnat. Po dětech a mladších juniorech vlajka odmávne auta. Do povědomí fanoušků se z prvního dílu seriálu dostala zejména bugina XRC Predátor teamu a Oldmobil DEF Racingu ve speciálech nad dva litry. Uvidíme, zda tyto týmy na nejvyšších příčkách vydrží, nebo je vystřídá někdo jiný. Bude se na co dívat.

Časový harmonogram:

07:30 – 10:30      motorky (st. junioři 90 minut)
11:00 – 14:00      čtyřkolky (st. junioři 90 minut)
14:30 – 15:30      děti a ml. junioři na jednodušší trati
16:00 – 21:00      auta


O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé 90 minut, dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem jejich závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 22. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Dvacet let se na tratích prohání auta, 17 let motorkáři se čtyřkolkáři a 13 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.


Zdroj: offroadmaraton.cz; foto: J. Jonáš

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.