OffROAD Maraton Vřesová: Bojovná předzvěst finále

Sedmý díl OffROAD Maratonu se jede tuto sobotu 21. října na důlní haldě poblíž Vřesové na Sokolovsku. Jde o předposlední klání letošního seriálu. Na motorky a čtyřkolky čeká poslední tříhodinovka, na auta pětihodinovka. V závěrečném podniku pojedou o hodinu méně. O to důležitější bude závodění ve Vřesové, z pohledu zisku bodů i kilometrů do absolutního hodnocení napříč kategoriemi.

OffROAD Maraton Vřesová začíná v 7:30 startem čtyřkolek. Starší junioři se vydají spolu s ostatními kategoriemi do 60minutového klání. Borci ve dvou stopách budou během tříhodinovky bojovat o každý metr. Předchozí maraton v Drnovicích zamíchal průběžným pořadím. První místo absolutně se 706 km nyní patří Ondřejovi Fišarovi z Quad Nová Paka, který o pouhé tři kilometry vede před Richardem Příhodou z Quad Racing Seč. Tyto jezdce vyrovnaně sledují hned tři závodníci s odskokem dalších dvou kilometrů – Michal Vágner (Čtyřkolky Tišnov), Dušan Novotný (Kaskadér racing team) a Jaroslav Vogl (Stavební Žežulka racing). Vágner je vedoucí jezdec mistrovských 4x4, Dušan Novotný Veteránů. Lídr mistrovských sportek Martin Miřejovský je kilometrově zatím šestý.

Tříhodinový maraton si užijí také motorkáři. Odstartují do něj v 11 hodin. Lídrem letošní sezony je nově Petr Trávníček z týmu Moto-Trávníček-Kovoděl Janča, který má na svém kontě 796 kilometrů a o 34 km vede před Tomášem Coubalem z JM Motors. Ještě nedávný lídr Lubomír Vojkůvka z Vype Racing teamu v Drnovicích přeletěl přes řídítka a odstoupil. V absolutním pořadí tak spadl na 7. místo, v kategorii mistrovských E2 je druhý se ztrátou 10 bodů na Trávníčka. Chtěl by se velmi brzy vrátit do závodní stopy. Jen je otázkou, kdy mu to zraněná žebra dovolí. Dle počtu kilometrů si dobře vede i třetí Karel Brabec z Motokrosu na Cechu, který má od Tomáše Coubala odskok 17 km. Také v tomto závodu odstartují starší
junioři do hodinového souboje.

Mezi 14:30 a 15:30 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati. V 16:00 se posádky vozidel všech kategorií vydají do pětihodinového klání. Trať s výjezdy a sjezdy je oblíbená zejména na podzim, kdy se nepráší. Jak bude vypadat nadcházející sobotu se ještě uvidí. Nicméně auta se do ní „zakousnou“ s plnou vervou. O letošním vítězi absolutního pořadí není pochyb – je jím RP interier s buginou následovaný taktéž buginou Quadservisu Špak – Papá buggy týmu. Třetí místo absolutně patří prozatímnímu vítězi speciálů do 2 litrů Autocentru Luňák. Za ním je stříbrný ze stejné kategorie KB system offroad team. Speciály nad dva litry vede Wings team s Broučkem, kterého s 10bodovou ztrátou sleduje druhý Wogo team. Amatéry ovládl letošní nováček Taurus. Důležité body se ještě rozdají mezi Lego teamem Kdyně a Manyjak offroad teamem.

Podrobný harmonogram včetně přejímek najdete na www.offroadmaraton.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.