OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Final OffROAD Maraton: OffROAD Maraton rozhodnou boje v Ředhošti!

Poslední díl seriálu OffROAD Maraton se již tuto sobotu 5. listopadu tradičně přesouvá do Ředhoště. Motorkáři a čtyřkolkáři změří síly ve dvouhodinovce, automobilové posádky ve čtyřhodinovce. Poslední body v sezoně jsou důležité pro všechny offroaďáky v popředí tabulek. Nejvíce však pro vedoucí jezdce a týmy v absolutním pořadí. Právě oni budou bojovat o startovné na Intercontinental Rally, africký závod do Dakaru. Získá ho čtyřkolkář, motorkář a automobilový tým, který najede nejvíce kilometrů v celé sezoně.

Offroadmaraton

Motorkáři odstartují v 8 h ráno do dvouhodinovky, nejkratšího klání maratonu. O vítězství napříč kategoriemi budou nejvíce soupeřit Erik Mikulášek z Loras racing teamu, již jistý mistr letošní sezony v kategorii Pohár Moto E2, a Oldřich Pospíšil z Enduro teamu Morkovice, druhý ve stejné kategorii jako Mikulášek. Zaútočit ale mohou i další jezdci v pořadí.

Čtyřkolkáři vyrazí do dvouhodinovky v 10:30 h. Ani oni ještě nemají svého offroadového krále. Nejblíže k absolutnímu vítězství má Martin Miřejovský z Teamu Max 2, který změří síly se slovenským jezdcem Jurajem Vargou z Varga Motorsports teamu. Nejlepší jezdce mezi mistrovskými sportkami dělí pouhých pět kilometrů!

Mezi 13. a 14. hodinou se na start postaví děti a mladší junioři od tří do dvanácti let. I oni pofrčí za svými sezónními trofejemi. A jak je známe z uplynulých klání, nedarují si ani metr.

foto: J. Jonáš

Finále završí 4hodinovka aut. Motory vozů zaburácí ve 14:30 h. Všechny si pojedou pro co nejlepší výsledek, který bude možný jen při minimu oprav a soustředěné jízdě. Jistým absolutním vítězem je RP Interier s buginou. Mezi speciály do litru jsou ceny rozdané již před finále. Ale například v královské kategorii nad dva litry to může být ještě hodně zajímavé. Zatím vede Valtr offroad team před Wings teamem a Offroad centrem Jase. Ale druhý i třetí tým se může posunout o jednu příčku výše. Pokud by ale synové dakarského závodníka Jaroslava Valtra jeli na jistotu a nic zvláštního se jim nestalo, poprvé v historii dosáhnou na mistrovský titul sezony a navíc si odvezou bronz v absolutním pořadí dle počtu najetých kilometrů v sezoně.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.