Offroad Maraton poprvé v historii pojede v Hodoníně

Offroaďáci se poprvé poperou o body na písku

Lahůdka v podobě písečných soubojů čeká na čtyřkolkáře, motorkáře a automobilové posádky už tuto sobotu 28. září. Šestý díl OffROAD Maratonu totiž poprvé v historii zavítá na trať poblíž Hodonína, kde je prakticky samý písek. Trať čítající kolem pěti kilometrů bude pro mnohé velkou výzvou a premiérou zároveň. Čtyřkolky a motorky pojedou tři hodiny, auta pět hodin. Během 60 minut změří síly starší junioři na velké trati, děti a mladší junioři si zazávodí na kratším okruhu v 10minutových rozjezdech.

Druhá polovina sezony je vždy velmi atraktivní záležitostí. Na konci léta ji odstartují závody za dvojnásobný počet bodů. V minulých sezonách si pak jezdci na předních pozicích snažili pohlídat zbylé tři podniky  v terénu, který většinou znali. Letos tuto výhodu  ztratí. Trať  v Hodoníně       v prostoru bývalého vojenského cvičiště Pánov je plná písku. A právě tento speciální povrch zamotá hlavu mnoha závodníkům. Přesto nebo právě proto se jezdci v jedné i ve dvou stopách na vzájemné soupeření těší.

Připomeňme, že letošní rok zatím nejvíce přeje Martinovi Miřejovskému na čtyřkolce a Tomášovi Coubalovi na motorce. V autech je na špici dle kilometrů Aroma Gold racing a hned po buginách Offroad centrum Jase. Ale karty jsou pořád ve hře a nejednou se potvrdilo, že je lepší být hned v závěsu a vyčkat na chybu lídra ke konci sezony. Těšme se tedy na parádní souboje v písku i vzájemné soupeření všech offroadových strojů.

SOBOTA 28. ZÁŘÍ

07:30 - 10:30 závod MOTOREK (st. junioři 60 min.)

11:00 - 14:00 závod ČTYŘKOLEK (st. junioři 60 min.) 12:15 vyhlášení závodu motorek

14:30 - 15:30 závody DĚTÍ a ml. JUNIORŮ

16:00 - 21:00 závod AUT všech kategorií

16:30 vyhlášení závodů čtyřkolek, dětí a ml. juniorů 21:30 vyhlášení závodu aut

Interaktivní mapa trati Na Pánově - Hodonín.


O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé 90 minut, dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem jejich závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjela svůj 22. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Dvacet let se na tratích prohání auta, 17 let motorkáři se čtyřkolkáři a 13 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.

Zdroj: Offroad Maraton
Foto: J. Jonáš

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.