OffROAD Maraton poprvé míří do Pístovských mokřadů

Seriál vytrvalostních závodů motorek, čtyřkolek a aut se v sobotu 20. května poprvé v historii pojede v Pístovských mokřadech u Jihlavy. Místní oblast má převážně hlinité podloží. Motorky a čtyřkolky se mohou těšit mimo jiné i na skoky. A podruhé v letošní sezoně svedou tříhodinové souboje. Pro auta je toto 5hodinové klání poslední prověrkou před 24hodinovkou v Dobřanech, která letos slaví jubilejní 20. ročník.

V pátek 19. května ve 20 hodin přímo v místě závodu proběhne beseda o drsné i krásné tváři Afriky. O svých vlastních zážitcích, zejména z Intercontinental Rally, budou vyprávět, ale i promítat, automobilový závodník Pavel Režný, čtyřkolkář Erik Lesák a motorkář Erik Mikulášek. Všichni tři zažili na afrických pláních i v dunách mnoho dobrodružných chvil.

Vstup je volný a všichni na místě zaregistrovaní závodníci do sobotního maratonu (před páteční besedou) dostanou pivo zdarma. 

OffROAD Maraton v Pístovských mokřadech začíná v 7:30 startem čtyřkolek na zmiňované tři hodiny. Na úplně špici současného absolutního pořadí je Michal Vágner (Čtyřkolky Tišnov) a Martin Miřejovský (Team Max 2). Bude zajímavé sledovat, kdo si s tratí poradí lépe – zda Vágnerův stroj 4x4 nebo sportovní čtyřkolka Miřejovského. Navíc oběma šlapou na paty další výteční jezdci, kteří fanoušky potěší parádními souboji. 

V 11:00 se do stejně dlouhého klání pustí motorkáři. I zde je na co se těšit. Lídry celkového pořadí jsou vítěz minulého klání Petr Trávníček (Moto-Trávníček-Kovoděl Janča) a skvělý soutěžák Lubomír Vojkůvka (Vype racing team). Souboje špičkových jezdců v jedné stopě nenechávají chladné diváky ani soupeře, kteří jsou jen s malým odstupem za nimi. V obou závodech jedou i starší junioři svých 60 minut. 

Mezi 14:30 a 15:30 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A v 16:00 zaburácí motory všech automobilů, které svedou 5hodinový boj. Také divácky atraktivní závod letos zpestřily početné buginy, které „řádí jako černá ruka“. Nicméně také do ostatních kategorií je radost pohledět. Počet přihlášených aut slibuje pěknou adrenalinovou podívanou. Všechny offroadové speciály jsou již nažhavené na 20. ročník 24hours OffROAD Maratonu Dobřany, který se jede 17. a 18. června.


O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 19. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. 17 let se na tratích letos budou prohánět auta, 14 let motorkáři se čtyřkolkáři a 10 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.