OffROAD Maraton opět míří do Janovic

Druhý závod OffROAD Maratonu se jede v sobotu 16. dubna v Janovicích nad Úhlavou. Do klatovského okresu se vytrvalostní seriál přesouvá po dvouleté přestávce. Tamní offroadová trať je oblíbená mezi závodníky terénních motorek, čtyřkolek i aut. Po tradičně nejpočetnějším úvodním klání se opět očekává slušná účast ve všech kategoriích. Zejména automobily byly na jaře ještě v garážích, a tak se můžeme těšit na nové stroje na trati. V jedné stopě se na startovním roštu letos poprvé objeví například loňský absolutní vítěz Daniel Galia z RD racing, stejně jako výborný soutěžák Lubomír Vojkůvka z VYPE racing teamu.

ilustrační foto

Nebudou chybět ani dakarští jezdci. S bílým Range roverem přijede i Kubi team Geneve. OffROAD Maraton v Janovicích začíná v 7:30 startem motorek na tři hodiny. V 11:00 se do stejně dlouhého klání pustí čtyřkolkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svých 60 minut.

Dvouhodinovka motorek a čtyřkolek byla v úvodní Mohelnici pro mnohé prvním rozjezdem sezony po zimní přestávce. Stroje v jedné stopě ovládl talentovaný mladý jezdec Jiří Pach z Motokrosova skola.cz. Na stroj krátce po zimní sezoně sedl i dakarský závodník Jan Veselý z MRG, otestovat formu přijel i dakarista Zdeněk Gottvald. Absolutní vítěz OffROAD Maratonu 2015 Daniel Galia tehdy chyběl, na janovické klání je ale připraven a oproti loňsku přijede na silnějším stroji. Změří tak síly mimo jiné s favoritem na vítězství, letitým výborným soutěžákem Lubomír Vojkůvkou z VYPE racing teamu.

V přední linii čtyřkolek bude opět Martin Miřejovský u Teamu Max 2, který se letos vrátil ve výborné formě a zvítězil v Mohelnici. Dobře mu sekundoval loňský absolutní vítěz Zdeněk Tůma z THF Racing, který se drží za Miřejovským. Lídra silných 4x4 Michala Vágnera z týmu Čtyřkolky Tišnov trápil v Mohelnici stroj, přesto zatím drží první příčku v kategorii a chce jít dopředu i v celkovém pořadí. 

Mezi 14:30 a 15:30 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A v 16:00 zaburácí motory všech automobilů, které svedou 5hodinový boj. Na ty se těší Valtr offroad team i Quadservis Špak – Papábuggy tým, kteří šli v Mohelnici přes střechu. Stejně jako další týmy, včetně nováčků RRauto racing team či těch, jež své čtyřkolé krasavce přivezou po zimě poprvé právě do Janovic. Bude mezi nimi i bílý Range Rover Kubi teamu Geneve v čele s Miroslavem Kubíčkem, prvním Čechem na Rallye Dakar.

Offroad maraton Janovice

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.