OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

OffROAD Maraton opět míří do Janovic 

Druhý závod OffROAD Maratonu se jede v sobotu 22. dubna v Janovicích nad Úhlavou. Do klatovského okresu se vytrvalostní seriál vrací opět po roce. Tamní offroadová trať je oblíbená mezi závodníky terénních motorek, čtyřkolek i aut. Po tradičně nejpočetnějším úvodním klání sezony se opět očekává slušná účast ve všech kategoriích. Motorkáři i čtyřkolkáři absolvují letošní první tříhodinovky. Auta letos poprvé pojedou pět hodin trvající závod.

OffROAD Maraton v Janovicích začíná v 7:30 startem motorek na tři hodiny. V 11:00 se do stejně dlouhého klání pustí čtyřkolkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svých 60 minut.

Dvouhodinovka motorek a čtyřkolek byla v úvodním Šiklově mlýně pro mnohé prvním rozjezdem sezony po zimní přestávce. Stroje v jedné stopě ovládl talentovaný mladý jezdec Matěj Macháček ze SM racing teamu, kterého následoval výborný soutěžák Lubomír Vojkůvka z Vype racing teamu. Řady opět po roce úspěšně provětral Daniel Galia, absolutní vítěz OffROAD Maratonu 2015.

V přední linii čtyřkolek bude opět loňský mistr Martin Miřejovský z Teamu Max 2, ale také 16letý Radek Porš (Haruda Quadpoint Racing Team – CZauto), který v Janovicích zvítězil absolutně. Porazit ho jistě bude chtít Juraj Varga z Varga Motorsports teamu, kterému na Porše chyběla pouhá jedna sekunda. Ve výborné formě se ukázal i lídr silných 4x4 Michal Vágner z týmu Čtyřkolky Tišnov, který na prvním klání zvítězil.

Mezi 14:30 a 15:30 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A v 16:00 zaburácí motory všech automobilů, které svedou 5hodinový boj. Na ty se těší například loňští mistři Valtr offroad team, KB Systém offroad team i početná skupina bugin, kterou v Janovicích navzdory problémům s technikou dovedl do cíle jako první Rostislav Plný z RP Interieru.


O seriálu OffROAD Maraton:

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 19. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. 17 let se na tratích letos budou prohánět auta, 14 let motorkáři se čtyřkolkáři a 10 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.