OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

OffROAD Maraton Milovice: Boje o body vrcholí!

Offroadová sezona se blíží do finále. Předposlední podnik osmidílného seriálu se jede v Milovicích v okrese Nymburk poblíž tamního tankodromu. Na motorkáře a čtyřkolkáře čeká tříhodinovka, na auta pět hodin. Jezdci tak naplno změří síly a najedou kilometry do celkového pořadí. Mistři sezony ještě jasní nejsou, takže se těšte na parádní podzimní souboje.

Předchozí drnovická soutěž provětrala tabulky mezi nejlepšími čtyřkolkáři a hned několik favoritů nedojelo do cíle, nebo závodilo s velkými problémy. Stejně jako loni se tak zdramatizoval souboj o nejlepší příčky a jasno bude zřejmě až v samotném finále. Martin Miřejovský sice vede kategorii mistrovských sportek i absolutní pořadí, ale nemusí být tím, kdo při závěrečném vyhlášení zvedne nad hlavu největší pohár. Velmi zajímavá situace je v tomto žebříčku na třetím a čtvrtém místě, kde dakarského závodníka Zdeňka Tůmu a druhého muže drnovických tabulek Luboše Kuncíře dělí pouhý bod.

Z mistrovských motorkářů má nejlepší pozici průběžný lídr veteránů Miloš Lelek. Ale také on si není jistý sezonním vítězstvím, stejně jako lídr Jaroslav Chládek v nejsilnější kategorii E2. V té je také velmi těsno, ale na jiných příčkách než u zmiňovaných čtyřkolek - jeden bod dělí druhého Martina Prokeše a třetího Filipa Boháče. Perličkou je, že jezdci jsou týmoví kolegové.

S postupem roku se mezi auty objevují nové posádky a nejinak tomu bude také v Milovicích. Vše se dozvíte na startu. Ze stávajících speciálů je na tom zatím nejlépe Andy motors racing s buginou, Autocentrum Luňák se suzuki do dvou litrů a Offroad centrum Jase s defenderem nad dva litry. Jistý titul má jen amatérský tým West Bohemia racing, který ale měří síly v rámci absolutního pořadí. A příští rok chce závodit v kategorii speciálů.

Přijďte se podívat, protože dravé podzimní souboje podtrhne i hezké počasí.

07:30 - 10:30 závod ČTYŘKOLEK (st. junioři 60 min.)

11:00 - 14:00 závod MOTOREK (st. junioři 60 min.)

12:15 vyhlášení závodu čtyřkolek

14:30 - 15:30 závody DĚTÍ a ML. JUNIORŮ

16:00 - 21:00 závod AUT všech kategorií

16:30 vyhlášení závodů motorek, dětí a ml. juniorů

21:30 vyhlášení závodu aut

Podrobný harmonogram s přejímkami a interaktivní mapa je na www.offroadmaraton.cz.

foto: J. Jonáš

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.