OffROAD Maraton jde do finále, rozhodnou boje v Ředhošti!

Poslední díl seriálu OffROAD Maraton se již tuto sobotu 7. listopadu tradičně přesouvá do Ředhoště. Motorkáři a čtyřkolkáři změří síly ve dvouhodinovce, automobilové posádky ve čtyřhodinovce. Na startu budou dakarští závodníci, kteří pilují formu na nejtěžší rally světa. Do depa přijede i zbrusu nová Tatra Phoenix Jaroslava Valtra, která zanedlouho vyrazí na start do Buenos Aires pod křídly Buggyra Racing. Přímo u ní propukne v sobotu po poledni komorní beseda pod širým nebem spojená s autogramiádou. Poslední body v sezoně jsou důležité pro všechny offroaďáky v popředí tabulek. Nejvíce však pro vedoucí jezdce a týmy v absolutním pořadí. Právě oni budou
bojovat o startovné na Intercontinental Rally, africký závod do Dakaru. Získá ho čtyřkolkář, motorkář a automobilový tým, který najede nejvíce kilometrů v celé sezoně.

offroadMaraton - finále

Motorkáři odstartují v 8 h ráno do dvouhodinovky, nejkratšího klání maratonu. O vítězství napříč kategoriemi budou nejvíce soupeřit Daniel Galia z RD racing, již jistý mistr letošní sezony mezi E1, a Karel Brabec z Motokrosu na Cechu, nejlepší pohárový jezdec. Zaútočit ale mohou i další jezdci v pořadí. Jako každý rok se rozhodne až v cíli.

Čtyřkolkáři vyrazí do dvouhodinovky v 10:30 h. Ani oni ještě nemají svého offroadového krále. Nejblíže k absolutnímu vítězství má Zdeněk Tůma z THF Racing, ale o trofej zabojuje i Michal Vágner z Region Racing, který je mistrem mezi 4x4. Starší junioři v jedné i dvou stopách pojedou půl hodiny. 

Kolem poledne dorazí ke cateringovému stanu dakarská kráska Jaroslava Valtra, zbrusu nová Tatra Phoenix z týmu Buggyra Racing. Půjde o jednu z posledních akcí, na které si čeští fanoušci prohlédnou kamion zblízka. Jaroslav Valtr spolu s mechanikem budou kolem 12:30 hodin přímo u Tatry besedovat a odpovídat na vše, co zazní od diváků. Na své si přijdou i zájemci o podpisy dakarského matadora.

Offroadmaraton

Mezi 13. a 14. hodinou se na startovní čáru postaví děti a mladší junioři od tří do dvanácti let. I oni pofrčí za svými sezónními trofejemi. A jak je známe z uplynulých klání, nedarují si ani metr! 

Finále završí čtyřhodinovka aut. Motory offroadových vozů zaburácí ve 14:30 h. Všechny si pojedou pro co nejlepší výsledek, který bude možný jen při minimu oprav a soustředěné jízdě. Oči všech se budou nejvíce upínat ke KB System Offroad teamu, mistru mezi speciály nad dva litry. Lídr absolutního pořadí má sice pěkný kilometrový náskok, nicméně rozhodnuto není. Šanci na celkové prvenství a startovné na Intercontinental Rally má i Offroad centrum Jase, mistr kategorie Amatér, nebo Autocentrum Luňák. Čeká nás adrenalinový podzimní offroad s dakarskou příchutí!

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting