Šestý závod seriálu OffROAD Maraton se po třech týdnech přesouvá do Drnovic v okrese Blansko. V sobotu 15. září čeká na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek zhruba čtyřkilometrová trať, na které si letos poprvé užijí i písku. 
OffROAD Maraton Drnovice začíná v 7:00 startem motorek na tři hodiny. V 10:30 budou o své další důležité body bojovat čtyřkolkáři. V obou závodech dospělých startují zároveň i starší junioři, již tradičně na celých 60 minut. Protože do konce sezony zbývají již jen tři klání, roste napětí mezi jezdci na průběžně předních místech. U motorkářů má k seriálovému zlatu velmi dobře našlápnuto Daniel Galia z týmu RD racing (Mistr Moto E1), který již nasbíral 144 bodů a vede před druhým Patrikem Nelibou z MX Lhotky o 36 bodů. Mnohem těsněji je například mezi silnějšími mistrovskými motorkami, kde Jirka Voves z Enduro Zábřehu drží pouhý dvoubodový náskok před týmovým kolegou Miroslavem Otáhalem. Bodově shodné napětí panuje i mezi pohárovými E2, prvním Zdenkem Fertigem a druhým Pavlem Nezbedou z Cross Country Rally Teamu.
start
U čtyřkolek se již také rýsuje letošní jednička: Martin Miřejovský z Teamu Max 2 nasbíral 144 bodů a pokud v Drnovicích zajede slušný výsledek, s jistotou obhájí loňské prvenství v kategorii Mistr Quad SP. Jeho náskok na druhého Zdeňka Tůmu z THF racing týmu totiž činí 52 bodů(!). Mnohem dramatičtější boje budou probíhat v dalších kategoriích, za všechny zmiňme například mistrovské veterány, kde prvního Vladimíra Novotného z MX racing–teamu CVS Klešice a druhého Radka Störa z Conti-RSC dělí pouhý jeden bod! Stejná situace je i v kategorii Pohár Quad do 300 mezi týmovými kolegy z Wings teamu, průběžně druhým Honzou Režným a třetím Štěpánem Urbanczykem.
Mezi 14:00 a 15:00 předvedou své offroadové umění děti a menší junioři na jednodušší trati. Odhodlané zápolení nejmenších offroaďáků na motorkách a čtyřkolkách bere dech i zkušených dospělých borcům. V 15:30 se posádky vozidel všech kategorií vydají do šestihodinového boje. Toho se zúčastní i Dušan Randýsek s KM racing teamem, který pojede v kategorii Speciál do 1000 ccm a závod pojme jako ostrý test před Rally Dakar. Mezi auty si zatím mne ruce KB systém offroad team, který po drnovickém klání může kralovat celé sezoně. Nic ale ještě není jisté, minulé ročníky ukázaly, že drama na trati může probíhat do poslední minuty.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.