OffROAD Maraton Drnovice: Dočkají se závodníci deště?

Šestý díl OffROAD Maratonu se jede v sobotu 22. září  v pískovně mezi Drnovicemi a Voděrady v okrese Blansko. Na místní trati závodníci zažili tuny prachu i bláta. Jsou proto zvědaví, co nabídne ohlášená změna počasí na víkend. Vypsané závody jsou ale jasné. Motorkáři a čtyřkolkáři změří síly ve tříhodinovce, auta během   pěti   hodin.   Starší    junioři   pojedou   hodinu   a   mladší    junioři    s   dětmi v 10minutových kláních na jednodušší trati. Ze závodního pohledu začíná pomalu „jít  do tuhého“. Do konce letošní sezony zbývají tři podniky, na kterých jezdci mohou navýšit své bodové konto a také počet kilometrů do celkového pořadí.

Zatímco loni bojovali offroaďáci s neuvěřitelným množstvím bláta, které si „bahňáci“ samozřejmě užívali, rok předtím se jezdilo v prašné cloně. Drnovická pískovna je tak pro mnohé velkým otazníkem, který ale láká. A vyžaduje přípravu do mokra i do sucha.

Vedoucí jezdci to moc dobře vědí. V čele absolutního pořadí motorkářů (dle počtu kilometrů) je nyní Martin Prokeš (TJ Sokol Krásné Pole) z mistrovských E2. Ty bodově vede Jaroslav Chládek (AV Motors Enduro tým). Výtečnou jízdu letos předvádí Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice), lídr mistrovských E1 a druhý jezdec celkového pořadí. Nejen oni se s příchodem podzimu připravují na různorodé podmínky a bude zajímavé sledovat, zda právě pískovna zatřese jejich pozicemi.

Na drnovickou stopu se těší také vedoucí čtyřkolkář Martin Miřejovský (Team Max 2). Aktuálně je na špici celkového pořadí i kategorie mistrovských sportek. Bude ale plně soustředěný na další vítězství, protože například loňský rok mu zejména v druhé polovině seriálu dal jasně najevo, že mistr je jasný až v cíli. S kilometry mu „na paty“ nejvíce šlape Zdeněk Tůma (Barth racing), v kategorii mu je nejblíže Radek Porš (Quadpoint Racing Team-CZAUTO). Oběma zkušeným borcům se povedla čtyřhodinovka ve Vřesové, a tak jsou výtečně naladěni na podzimní část sezony.

V autech má zatím převahu Andy motors racing, který vede buginy i absolutní pořadí. Za ním si nejvíce konkurují Quadservis Špak – Vimek racing team a Aroma Gold racing. Ve speciálech do dvou litrů se fanoušci opět těší na souboje Autocentra Luňák, Wings teamu a KB System Offroad teamu 1. Mezi speciály nad dva litry se zatím na vrcholu drží Offroad centrum Jase, ale Bída s nouzí ztrácí jen sedm bodů. Amatéři mají víceméně karty rozdány, ale zejména lídr West Bohemia Racing se měří se všemi soupeři, proto také on pojede na co nejlepší výsledek.

07:30 - 10:30 závod MOTOREK (st. junioři 60 min.)

11:00 - 14:00 závod ČTYŘKOLEK (st. junioři 60 min.)

12:15 vyhlášení závodu motorek

14:30 - 15:30 závody DĚTÍ a ML. JUNIORŮ

16:00 - 21:00 závod AUT všech kategorií

16:30 vyhlášení závodů čtyřkolek, dětí a ml. juniorů

21:30 vyhlášení závodu aut

Podrobný harmonogram s přejímkami a interaktivní mapa k pískovně je na www.offroadmaraton.cz.

Foto: J. Jonáš


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.