OffROAD Maraton Drnovice: Bude na blátě, nebo v prachu?

Šestý díl OffROAD Maratonu se jede tuto sobotu 23. září v pískovně mezi Drnovicemi a Voděrady. Jde o jediné klání seriálu, kde si závodníci mohou užít také písečné souboje. Hodně záleží na počasí. Loňské klání v podobném čase přineslo tuny prachu. Letošní předpovědi ale nahrávají spíše blátu, což by mnozí závodníci uvítali.

Motorkáři a čtyřkolkáři pojedou tři hodiny, automobilové posádky pět hodin. Na své si přijdou i děti, mladší a starší junioři. Offroadový podnik blízko Drnovic je zajímavý prostředím, ale také blížícím se koncem sezony. A nevelké rozdíly mezi některými závodníky napovídají, že se diváci mohou těšit na parádní adrenalinové soupeření. 

OffROAD Maraton Drnovice začíná v 7:30 startem motorek na tři hodiny. Čtyřhodinový prašný souboj v Milovicích vzal závodníkům hodně sil, nicméně po měsíční přestávce jsou opět připraveni bojovat o další body. Absolutní špička napříč kategoriemi patří letitému soutěžákovi Lubomíru Vojkůvkovi z Vype racing teamu. Letošní sezonu je mu nejvíce v patách druhý Petr Trávníček (Moto Trávníček Kovoděl Janča), který na Vojkůvku sice ztrácí 15 bodů, ale dělí je jen sedm kilometrů. Pozici nejúspěšnějšího pohárového jezdce drží Martin Prokeš z TJ Sokol Krásné Pole na čtvrtém místě celkově. Souboje o body budou ale probíhat ve všech kategoriích.

Tříhodinovku absolvují také čtyřkolkáři. Ze startovního roštu vyrazí v 11 hodin. I v tomto klání se máme na co těšit. Vedoucím jezdcem absolutně je Martin Miřejovský z Teamu Max 2. Kilometrově ho nejvíce ohrožuje Richard Příhoda z Quad Racingu Seč. V kategorii mistrovských sportek ho ale dělí pouhý bod od největšího rivala Juraje Vargy (Varga Motorsports Team), který touží po prvním mistrovském titulu. 

V závodech dospělých startují také starší junioři na 60 minut. Mezi 14:30 a 15:30 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati. V 16:00 se posádky vozidel všech kategorií vydají do pětihodinového klání. Lídrem letošní tabulky absolutního pořadí je opět RP Interier s Rostislavem Plným v čele. Již nyní je mistrem mezi buginami. V dalších kategoriích se ale ještě bude bojovat o každý metr. Nejvíce mezi speciály do dvou litrů, kde Autocentrum Luňák a KB System Offroad team I mají rovný počet bodů! Po pěti závodech sezony, mezi kterými byly také dva nejdelší a nejvíce hodnocené závody, jde o nestandardní situaci. Ale hodně zajímavou pro diváci i samotné závodníky, kteří na trati rádi měří síly.

Podrobný harmonogram včetně přejímek najdete na www.offroadmaraton.cz.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting