OffROAD Maraton 2018 vyhlásil mistrOffROAD Maraton 2018 již zná letošní mistry

Osmidílná soutěž terénních čtyřkolek, motorek  a  aut  je  u   konce.  Uplynulou  sobotu  10.  listopadu  ji   uzavřel  závod  v Ředhošti. Dorazilo na něj 28 aut, na 200 motorek a 100 čtyřkolek. V jedné stopě celkově zvítězil zkušený motokrosař Petr Bartoš, na čtyřkolce Radek Porš, mezi buginami Kovoděl Janča a auta premiérově dovedl do cíle Def racing. Večer proběhlo slavnostní vyhlášení celé sezony.

Finále v Ředhošti bylo doslova za odměnu. Pod zamračenou oblohou a konečně bez prachu. Závodníci si pochvalovali kostičky na trati a skvělé měření sil na konci sezony. Motorkář i se rozdělili do dvou skupin a každá z  nich jela svůj závod, aby si jízdu na tříkilometrové trati užili  v bezpečí a s radostí. V prvním závodu motorek jely mistrovské třídy spolu s pohárovými veterány. Cílem se jako první prohnal Petr Bartoš (Orion Litomyšl RSPetrol), který o dvě kola odskočil zbytku startovního pole. Úspěšný motokrosař v cíli přiznal, že dvě hodiny pro něj byly „až až“, ale podařilo se mu boj dotáhnout až do konce. Druhý absolutně skončil Tomáš Coubal (Tyros – Autoservis Coubal) se 34 koly, který se na konci sezony d očkal svého nejlepšího výsledku.

Mezi čtyřkolkáři se na čele honila dvojice Radek Porš (Quadpoint Racing Team -CZAuto) a Martin Miřejovský (Team Max 2). Mladý dravec Porš nakonec zvládl o kolo porazit svého hlavního soka. Na mistrovský titul to sice nesta čilo, ale je příslibem do další sezony. Martin Miřejovský přiznal, že samotného závody jsou pro něj i tréninkem , na který nemá čas. A zvažuje, zda se také další rok bude honit mezi nejrychlejšími sportkami.

Auta do závěrečné 4hodinovky dala vše. Ještě zhruba deset minut před koncem závodu vedl Andy motors racing. Pak ale přišla rána, bugina se zastavila a František Šíma jen smutně přihlížel, jak ostatní vozy projíždí pod cílovým praporem. I když měl mistrovský titul i absolutní prvenství v kapse, výsledek ho mrzel.

Naopak závěr sezony se parádně povedl DEF racingu s Oldmobilem 4,2. Vyhrál  kategorii speciálů nad dva litry a umístil se jako první auto za nejrychlejšími buginami. Nervy na uzdě udrželo Autocentrum Luňák, vítězný speciál do dvou litrů. A také Wings team, které porazil největšího rivala KB System offroad team 1. A v rámci sezony ho přeskočil na stříbrný pozici.

West Bohemia racing jel hlavně pro radost. V kategorii Amatérů už bylo jasno. Jeho suzuki se v Ředhošti dařilo a povedenou sezonu zakončil zlatem.

Na oblíbené trati se rozdaly poslední body sezony. A večer převzali ceny ti nejlepší. Mistry sezony se v jednotlivých kategoriích stali:

Motorky

Mistr E1 Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice) Mistr E2 Jaroslav Chládek (AV Motors Enduro tým) Mistr Veterán Miloš Lelek (MSK Motorsport)

Pohár E1 Petr Maršálek (Marsálek motorsport – Rajhrad)

Pohár E2 Lukáš Kočajnar (Wings team)

Pohár Veterán Radek Pečený (Dutohlav)

Čtyřkolky

Mistr SP Martin Miřejovský (Team Max 2) Mistr 4x4 Michal Vágner (Čtyřkolky Tišnov) Mistr Veterán Martin Kuchař (Wings team) Pohár SP Jiří Jančík (JK racing team)

Pohár TR nad 500 Adam Bezděk (Čtyřkolky Tišnov)

Pohár do 500 Radek Šikula (Čtyřkolky Tišnov)

Auta

Amatér West Bohemia racing Speciál do 1000 Andy Motors racing Speciál do 2000 Autocentrum Luňák

Speciál nad 2000 Offroad centrum Jase

Absolutní vítězové dle počtu kilometrů za celou sezonu

Motorky – Vojtěch Sekanina, 1060 km Čtyřkolky – Martin Miřejovský, 1051 km Auta – Andy motors racing, 2635 km


Foto: Jiří Jonáš

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.