OffROAD Maraton 2013: A jede se do finále!

Poslední díl OffROAD Maratonu se koná tuto sobotu 9. listopadu na trati v Ředhošti. Na závodníky terénních aut, motoreki čtyřkolek čeká známá motokrosová trať, která bude pro větší atraktivitu závodu rozšířena i o prostor mimo ni. Největší pozornost ale přitahují souboje jednotlivých jezdců. Průběžné pořadí napovídá, že v některých kategoriích proběhne pořádné
drama, protože závodníky dělí i pouhý bod. Fandové offroadu se mají na co těšit!

offroad maraton

Závěrečný podnik OffROAD Maratonu odstartují v 8:00 motorkáři na dvě hodiny. V 10:30 je na trati vystřídají čtyřkolkáři ve stejně dlouhém závodu. V obou kláních se o své body podělí i starší junioři, jedoucí půl hodiny. Krásné souboje, při kterých mnohým dospělým divákům tuhne krev v žilách, předvedou i děti a mladší junioři na motorkách a čtyřkolkách. Poslední body si mezi sebou rozdají na jednodušší trati mezi 13:00 a 14:00. Při pohledu do výsledků je jasné, že nervozita účastníků dozná vrcholu. Většina mistrovských a dalších titulů je zatím naprosto otevřená a některé závodníky dělí na medailových pozicích jen jeden bod! Stejně jako v uplynulých ročnících rozhoduje při rovnosti bodů pořadí ve finálovém klání. Přednost má tedy ten, kdo v Ředhošti dříve projede cílem.

Letošní sezonu uzavře čtyřhodinový závod aut. Motory offroadových vozů zaburácí ve 14:30. A bude se na co dívat. Například KB System offroad team loni nastupoval do posledního dílu seriálu již jako mistr sezony. Letos mu na největší pohár mezi speciály nad dva litry chybí čtyři body na vedoucí KUBI team Geneve, který je na samém vrcholu také v absolutním pořadí aut dle počtu najetých kilometrů. Bojovat do posledního metru se bude i v dalších kategoriích. A tým, který letos zajede nejdále, získá navíc speciální cenu: startovné na Intercontinental Rally 2014 do Dakaru.

offroad maraton

Srdečně zváni jsou všichni příznivci rychlých stojů i nahodilí diváci, které čeká pravé offroadové prostředí: všudypřítomný adrenalin, odstřikující bláto a situace, při kterých tuhne krev v žilách. Průběh závodu i výsledkový servis budou všichni moci sledovat na velkoplošné obrazovce v dosahu nonstop občerstvení. A večer proběhne slavnostní vyhlášení celé sezony spolu s pravým rockovým nářezem!

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting