Octavia Cup vstupuje do nové sezony pod manažerským vedením Adama Eliáše

Okruhový šampionát Octavia Cup vstupuje do čtvrté sezony pod vedením nového ředitele Adama Eliáše. Bývalý generální sekretář automobilového sportu Autoklubu ČR zastával do března letošního roku post výkonného ředitele této organizace zastřešující zájemce o motorismus. Ve funkci ředitele Octavia Cupu Adam Eliáš vystřídá Pavla Mařana.

„Mým cílem je po vleklých problémech s technikou nyní už víceméně stabilizovaný projekt dovést do fáze plně fungujícího sportovního podniku. Týmy a jezdci jej musejí vnímat jako prestiží arénu, v níž mohou plně uplatnit své umění a kvality a zdravě na sebe upozornit. Chceme dát nejen prostor mladým talentovaným pilotům, kteří se po účinkování v juniorských motokárových soutěžích nemají kam posouvat, ale také především profesionálním jezdcům. Pro diváky pak musí být Octavia cup velkolepou podívanou se vším všudy,“ nastínil svou vizi Adam Eliáš.

Octavia Cup připravuje kalendář závodů pro rok 2019. V současné době také pokračují jednání zástupců promotéra s týmy před uzavřením smluv na novou sezonu. „Jezdce čeká v příštím roce šest závodních víkendů, tři z nich na domácí půdě. Dva na mosteckém autodromu a jeden v Brně. Zahraniční zastávky představují slovenský Slovakia Ring, rakouský Red Bull Ring a Lausitz Ring v Německu. Začínáme 17. až 19. května v Mostě jako součást ADAC GT Masters, na severu Čech také sezonu zakončíme. Opět to bude ve skvělé společnosti, tentokrát při evropském šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix o prvním zářijovém víkendu,“ vyjmenoval Eliáš.

Šampionem Octavia Cupu pro sezonu 2018 se stal skvělý mělnický jezdec Tomáš Pekař, který i přes absenci na Slovakia Ringu dokázal letos nasbírat 233 bodů, což mu zajistilo s přehledem vítězství. Stříbrná příčka patřila po zásluze talentovanému Petru Fulínovi juniorovi, i když ve skvělé formě se předvedl také celkově třetí Michal Matějovský.

Historie pohárových závodů má u nás velmi silné kořeny, seriál Česká pojišťovna – Škoda Octavia CUP se pak zařadil mezi nejúspěšnější pohárová klání nejen v tuzemsku, ale v celé Evropě. Za dobu jeho trvání se závodů zúčastnilo přes 120 jezdců. Řadě z nich pohár pomohl nastartovat profesionální kariéru a najít zajímavá jezdecká angažmá.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.