Ford Czechman Tour se blíží do finále. O víkendu startuje Klasik duatlon v Příbrami

V příjemném rekreačním areálu Nový rybník v Příbrami se v neděli 4. srpna koná šestý, předposlední díl seriálu závodů v dlouhém duatlonu a triatlonu. Čeká se krásné počasí a náročné tratě na distancích 5 km běhu, 60 km cyklistiky a 15 km běhu. Je připravena i kratší varianta a možnost štafet.

klasik duatlon

„Už se na závod těším a mělo by být vše připraveno, jak má,“ říká Petr Švarc, organizátor závodu a pravidelný účastník, který i po své padesátce prohání o hodně mladší soupeře. Po zdařilé „půlce“ ve Žďáru nad Sázavou minulý víkend čeká na dlouhotraťaře poctivá porce duatlonových kilometrů ve zvlněném terénu. Běžecká část proběhne tradičně v areálu Nového rybníka a cyklistika na šesti okruzích přes vesnice kolem Příbrami. Vloni byla na některých místech rozbitá vozovka, pro letošek je vše dáno do pořádku a čekají se rychlé časy. Na startovní listině figurují v roli favoritů Tomáš Řenč (3.místo z Pilmana), Lukáš Slatinský, loňský vítěz, rokycanský rychlík Petr Minařík, nebo excelentní běžec David Gerych. „Svou účast potvrdila výborná specialistka na duatlony Němka Ulrike Schwalbe,“ říká Radek Eliáš, ředitel závodu. O vítězství se s ní určitě budou chtít poprat Petra Krejčová s Janou Candrovou, loňské stříbro bude chtít obhájit Michaela Gerychová. 

Organizátoři samozřejmě myslí i na sportování mládeže, připraveny jsou dětské závody, v rámci pohárového závodu se koná i 4. závod Středočeského poháru mládeže v duatlonu.

Hlavní závod Klasik duatlonu odstartuje v neděli ve 12.30. „Jsme připraveni na teplé počasí, na občerstvovačkách bude dostatek nápojů i ovoce. Letos jsme tu měli aquatlon, pohárový závod v krátkém triatlonu a doufám, že si závodníci užijí i dlouhý duatlon tento víkend. Žádné velké změny nejsou, nové jsou jen žákovské tratě po silnici,“ říká ředitel Radek Eliáš z pořádajícího Tri klub Příbram.

Více na www.czechtriseries.cz.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.