OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

O víkendu ovládnou mostecký okruh rychlé motocykly.

O víkendu 15. až 17. 7.  hostí mostecký autodrom šampionát Alpe Adria, stále populárnější sérii motocyklových závodů nejvyšší úrovně ve střední Evropě. V sobotu i v neděli se o mistrovské body utkají jezdci ve třídách 125GP-MOTO3, Superstock, Supersport i Superbike. Dopolední hodiny budou patřit tréninkovým a kvalifikačním jízdám. Následují závody podle jednotlivých tříd. V sobotu i v něděli se tak mohou diváci těšit vždy na 5 závodů na 10 až 13 kol. 

tiskovka

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP se od letošního roku otevřel jezdcům z celé Evropy, kteří tak poprvé mají možnost bojovat o body do tohto seriálu. Současně s celoevropským hodnocením bude, tak jako dosud, vyhodnocované pořadí seriálu v rámci zemí alpsko-jadranského regiónu, kterými jsou Slovensko, Česko, Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko, Itálie, Bulharsko a Slovinsko. Na konci sezony budou tedy dvě vyhodnocení, první celoevropské, druhé z alpsko-jadranského regiónu.

alpe adria cup

INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP je doprovodný seriál pohárových závodů otvořených pro třídy do 600 a +600, v rámci kterých jezdci vedle hodnocení IMRC bojují i o body do národních pohárových seriálů:

  • Slovenský pohár
  • Czech Cup
  • Puchar Polski Rookies

tiskovkaAgentura Slovakia Racing, která je promotérem šampionátu spolu s Autodormem Most na tiskové konferenci představili i své plány do budoucnosti. Velké změny probíhají na samotném autodromu v Mostě. Nový majitel již v roce 2014 slíbil investovat do rozvoje a svému slovu skutečně dostál. Některé novinky ocení sice spíše jezdci, především úpravy některých částí tratě, nové obrudníky a bezpečnostnímu oplocení. Dále můžeme těšit i na lepší zázemí - nová startovní věž a tiskové centrum. Další výrazné změny ocení především diváci pro které připravuje již nyní bohatší doprovodný program. Okruh se totiž snaží vyhovět požadavkům Mezinárodní automobilové federace FIA, aby fanouškům v příští sezoně mohl nabídnout závody cestovních vozů ETCC či závody historických vozů Formule 1.

Ani šampionát Alpe Adria nemůže neusnout na vavřínech, za předpokladu, že chce v budoucnu konkurovat takovým sériím jako je Mistrovství Německa. Po vzoru vyšších sérií se od příští sezony zavedou jednotné pneumatiky, aby šampionát získal záštitu velkého partnera. Zároveň se Slovakia racing snaží o větší medializaci šampionátu na televizních sportovních kanálech s relací Alpe Adria Road Race Journal, prozatím jen v Česku a na Slovensku na DIGI Sport a Nova Sport.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.