O titulu Sportcarchallenge se rozhodne na Nürnburgringu

SCC Imola: Udělení titulu se přesouvá na Nürnburgring

Závod na Imole přinesl ve Sportscarchallenge opět pestrou spletici vozů, protože se na tento závod spojily s italskou serií skupiny Perroni Group. Více jak dvacet vozů se postavilo na start italského autodromu v Imole.

Již kvalifikaci panoval Švýcar Steffan Rupp s Ligierem Nissan LMP3, před Jacquesem Breitenmoserem a Rakušanem Wolfgangem Payrem, který již z doby dávno minulé pamatuje několik titulů ze Sports Car Challenge. Po startu první jízdy však převzal otěže J. Breitenmoser ze Švýcarska s PRC Ford, před Ruppem a Payrem s dalším PRC. Zatím co Breitenmoser získal v čele malý náskok, Rupp se s Ligierem LMP3 propadl až na třetí místo, když ho předjel Wolfgang Payr. Rakušan Payr pak šel po Breitenmoserovi, ten však musel kvůli vibracím vozu do depa, odkud již nevyjel. Payrovo vedení však netrvalo dlouho a pěkným manévrem se dostal do čela Švýcar Rupp a radoval se z vítězství. Stříbro patřilo Payrovi a třetím v pořadí byl právě Breitenmoser. Čtvrtý v cíli skončil Wolfgang Tscherl s Tork BRS. Druhou slabší divizi vyhrál Michael Fenzel s Radicalem SR3 Turbo, před Rakušanem Andreasem Hasslerem na dalším Radicalu.

Podobrý obraz jako v první jízdě přinesl i start jízdy druhé, když Breitenmoser pronásledovaný Payrem získával náskok a Rupp opět trochu zaostával. Do souboje se ještě připletl Ital Ranieri Randaccio s Lucchini BMW V6 3,2ltr, startující v šampionátu Tricolori Prototipi, i tento bývalý jezdec Interserie se však musel poklonit výkonům Payra a sklopit uši. Payr však později na olejové skvrně udělal hodiny a Rupp s Breitenmoserem kolem něj vklidu projeli. Rupp pak po souboji s Breitenmoserem byl úspěšnější a podruhé zvítězil a oslavil double. Breitenmoser pak před sebe nakonec musel pustit i Payra s PRC Audi Turbo a Breitenmoser, ikdyž dvakrát vedl, tak vítězství prostě neudržel. I proto se o titulu ve Sports Car Challenge rozhodne až při finále na Nürnburgringu.

Spokojenost v očích měl i promotér SCC Walter Pedrazza, protože společný závod se skupinou Peroni přinesl dobře vybavené pole více jak 20 vozů a měl energický náboj, oproti společným závodům v roce 2017.

Vláďa Rožánek, Sports Car Challenge 2018
Foto: Patrik Holzer

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.