Nový vytrvalostní závod TCR SPA 500 vyvolává velká očekávání.

Na začátku sezóny je oznámení nového vytrvalostního závodu TCR SPA 500 (4. - 6. října 2019) velkou výzvou. Tento závod je společným dílem organizací World Sporting Consulting Ltd (WSC) jako autora a držitele práv v TCR a nizozemské agentury CREVENTIC, která bude vystupovat jako promoter a organizátor akce.

Oznámení TCR SPA 500 jako nové události pro rostoucí kategorii TCR, bylo přijato s velkým nadšením týmy, závodníky i výrobci. "Vyhlídku na skutečný vytrvalostní závod, který představuje 500 kol na legendárním okruhu Spa-Francorchamps v belgických Ardenách, s automobily specifikace touring car, je příležitostí, kterou by žádný plnokrevný závodník nechtěl nechat ujít," říká Gerrie Willems z agentury CREVENTIC.

TCR SPA 500 má všechny znaky, které dělají vytrvalostní závod: denní a noční závodní čas, týmy od tří do pěti jezdců, důležitost správné strategie zastávek s tankováním,výměnou pneumatik a střídáním jezdců. Přidejte k tomu výzvu jednoho z nejslavnějších závodních okruhů na světě v regionu známém proměnlivými povětrnostními podmínkami, a je jasné, že TCR SPA 500 je událost, která si nemůžete nechat ujít!

Již téměř 30 týmů z jedenácti různých zemí, a to nejen z Evropy, ale i z Asie a Austrálie, podepsalo přihášku k účasti v tomto závodě. "Pro týmy sídlící mimo Evropu máme speciální balíček, který zahrnuje dopravu jejich automobilu a vybavení do Spa-Francorchamps a zpět," vysvětluje Gerrie Willems. "Se zkušeností z organizování vytrvalostních závodů po celém světě od roku 2006 se postaráme o veškerou logistiku."

Předběžný seznam přihlášek naleznete zde.

Ve čtvrtek, 3. října se bude konat přehlídka závodních aut a jezdců, která povede z okruhu Spa-Francorchamps do Malmedy, následovaná autogramiádou v centru města Malmedy. Volné tréninky a kvalifikace jsou plánovány v pátek, 4. října. Závod se odstratuje v sobotu, 5. října v 17,00 hod. a končit bude v neděli 6.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.