Nový Škoda Octavia Cup v roce 2016

Promotér zveřejnil konkrétní podobu nového Škoda Octavia Cupu

Škoda Octavia Cup třetí generace tak má svou konkrétní podobu, a to včetně kalendáře, formátu závodního víkendu, či tzv. prize money. 

Kalendář sice ještě není definitivně schválen a promotér si vyhrazuje právo na změny, nicméně v současnosti nabízí pět závodních víkendů na území čtyř států. Škoda Octavia se tak dostane rovnou na dvě tratě mistrovství světa Formule 1.

Šampionát zahájí poslední dubnový víkend maďarský Hungaroring, poté se bude závodit 17. – 19. června na mosteckém Autodromu a prakticky o měsíc později bude na programu německý Hockenheimring. O další měsíc později, přesněji 19. až 21. srpna, si to jezdci Škoda Octavia Cupu rozdají na oblíbeném Slovakia Ringu a finále proběhne druhý zářijový víkend na brněnském Automotodromu.

V rámci každého závodního víkendu je pak garantovaný třicetiminutový volný trénink a třicetiminutová kvalifikace. Všechny závody Škoda Octavia Cupu se pojedou samostatně a v rámci každého závodního víkendu čekají na jezdce dvě závodní jízdy na cca 60 km. Bodování proběhne tzv. FIA bodovacím systémem známém např. z Formule 1.

Podobně jako v mnohých dalších šampionátech, i v rámci Škoda Octavia Cupu proběhne oficiální předsezónní test. Ten bude na programu 7.4. 2016 v Mostě. Během testu proběhne sezónní technická přejímka, foto + video portréty jezdců a především pak testování s časomírou.

Škoda Octavia Cup nezapomíná ani na mladé talenty. Promotér ve spolupráci se sponzory a AUTOKLUBEM ČR zajistí projekt auta JUNIOR. Díky tomuto programu získávají šanci talentovaní mladí jezdci, kteří uspějí v připravovaném náboru promotéra.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.